Inne

600 uczniów pomorskich szkół weźmie udział w tegorocznej jesiennej edycji akcji Pomorze na Morze. Od 24 do 28 września młodzież będzie pływać po Zatoce Gdańskiej żaglowcem .

Jako pierwsi na pokład Zawiszy Czarnego wejdą uczniowie I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach. Po nich gośćmi flagowego żaglowca Związku Harcerstwa Polskiego będą uczniowie ze wszystkich szesnastu powiatów województwa pomorskiego.

Młodzież będzie miała okazję poznać słynny żaglowiec „od środka”, przyjrzeć się pracy załogi, posmakować uroków morskiej żeglugi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w rejsie. Plan akcji Pomorze na Morze  zakłada, że w ciągu pięciu dni odbędzie się 20 dwugodzinnych rejsów.

Rejs Zawiszą to nie jedyny punkt programu tegorocznej akcji Pomorze na Morze. W Gdyni uczniowie odwiedzą także Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie wezmą udział w lekcji muzealnej w obchodzonym w tym roku stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorem akcji jest Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który jest jej głównym partnerem.  W projekcie udział biorą również pomorskie samorządy, Muzeum Marynarki Wojennej i Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. 

Tekst: Dariusz Olejniczak

Fot.: Tomasz Falba

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter