Inne

Łodzie bojowe, samoloty i śmigłowce w akcji, można było podziwiać, podczas pokazu dynamicznego ratownictwa morskiego i działań antyterrorystycznych pod kryptonimem „KORSARZ-18”. Spektakularne widowisko, odbyło się wczoraj, 26 czerwca, na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach kończących się obchodów Święta Marynarki Wojennej w Gdyni.

Mieszkańcy jak i turyści odwiedzający nasze miasto, którzy przybyli w okolice południowego wejścia do portu i Akwarium Gdyńskiego, mieli okazję przyjrzeć się działaniom służb oraz instytucji odpowiedzialnych za reagowanie na zagrożenie terrorystyczne na morzu. W ramach ćwiczeń odbyły się pokazy rozpoznania z powietrza, abordażu sił specjalnych z szybkich łodzi RIB, zejścia ze śmigłowca, podjęcia rozbitków zarówno z jednostki pływającej jak i z wody przez śmigłowiec ratowniczy i jednostki SAR. Ponadto przeprowadzono symulację gaszenia pożaru z wykorzystaniem kurtyn wodnych oraz zademonstrowano akcję ewakuacji „rannego” ze skweru Kościuszki przez śmigłowiec LPR.

W pokazie działań uczestniczyły m.in.: łodzie bojowe BOA KG Policji i JW Formoza, jednostki pływające SAR: Sztorm i Wiatr, okręt rakietowy t. Orkan, holownik pożarniczy Fairplay 26, łódź patrolowa Morskiego Oddziału Straży Granicznej Strażnik 5, jednostki pływające Urzędu Morskiego w Gdyni oraz Policji Wodnej i Izby Administracji Skarbowej oraz śmigłowce ratownicze Marynarki Wojennej i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, śmigłowiec Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, samolot patrolowy Urzędu Morskiego w Gdyni.

Gdynia.pl / Agnieszka Wołowicz

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter