Inne

W czwartek, 21 czerwca br. Dziennik Bałtycki, największa na Pomorzu gazeta regionalna, zorganizowała uroczystą galę urodzinową, podczas której ogłoszono nazwisko laureata nagrody naszego wydawnictwa „Człowiek Roku 2017 Dziennika Bałtyckiego”, a także uhonorowano zwycięzców konkursów „Top Menedżer” i „Top Produkt Pomorza”. Wśród laureatów nie zabrakło przedstawicieli firm branży morskiej.

Urodzinowa gala była okazją do spotkania najważniejszych przedstawicieli władz samorządowych, środowisk naukowych, biznesu czy polityki.

"Człowiekiem Roku 2017" został Łukasz Ossowski, sołtys Rytla, który sprawnie zorganizował akcję usuwania skutków ubiegłorocznych letnich nawałnic, mimo iż w początkowym czasie mógł liczyć tylko na siebie i tych, których udało mu się skrzyknąć do pomocy, a więc miejscową społeczność i wolontariuszy.

Ossowski sołtysem jest od dwóch lat. Cała Polska usłyszała o nim po nawałnicach, które zdewastowały jego wieś. Organizacja pracy, ściągnięcie wolontariuszy i załatwienie pomocy dla mieszkańców były przykładem wzorowego zarządzania. Szczególnie, że przez pierwsze dni nie mógł liczyć na pomoc rządu i wojska.

Nagrody Dziennika Bałtyckiego trafiły także do przedstawicieli firm branży morskiej. "TOP Menedżerem" został Adam Żołnowski, wiceprezes zarządu ds. finansowych DCT Gdańsk.

– Ta nagroda to zasługa grupy ludzi, którzy pracują na sukces Pomorza i Gdańska. Zacznę od 932 pracowników DCT Gdańsk, bo tyle osób w tej chwili zatrudniamy - mówił podczas gali Żołnowski.

- Tylko w ubiegłym roku obsłużyli oni 300 tys. ciężarówek, 5 tys. pociągów, 500 statków, w tym 100 największych na świecie. Dzisiaj, jako DCT jesteśmy numerem 16. w Europie. Dynamika wzrostu przeładunków jest u nas najwyższa w Europie i jeśli utrzymamy ten kurs, to Gdańsk za kilka najbliższych lat będzie hubem na całą Europę Środkowo-Wschodnią, a do budżetu polskiego państwa będzie wpływało jeszcze więcej pieniędzy niż dotychczas – dodał laureat dziękując na koniec za dostrzeżenie roli sektora morskiego.

Statuetkę "TOP Produkt Pomorskie", przyznaną za niszczyciel min ORP Kormoran, w imieniu stoczni Remontowa Shipbuilding SA odebrał wiceprezes zarządu Bartłomiej Pomierski. Przypomnijmy, że najnowocześniejszy okręt polskiej Marynarki Wojennej został wybrany w plebiscycie głosami tysięcy Czytelników "Dziennika Bałtyckiego".

Czytaj więcej:

ORP Kormoran zwycięży w plebiscycie TOP Produkt Pomorskie 2018

Okręt zaprojektowało biuro Remontowa Marine Design & Consulting, a zbudowało konsorcjum firm ze stocznią Remontowa Shipbuilding z grupy Remontowa Holding jako liderem. W okrętowy system zarządzania walką wyposażył go Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA w Gdyni.

– ORP Kormoran to nowoczesny i innowacyjny okręt. To technologia wymyślona w całości w Trójmieście z pomocą tutejszych uczelni, lokalnych instytucji naukowych i oczywiście dzięki zdolności kadry pracującej w Remontowa Shipbuilding – mówił podczas gali Bartłomiej Pomierski, podkreślając, że nagroda ta jest dowodem uznania zarówno dla projektantów, inżynierów i stoczniowców, którzy okręt zbudowali, jak również dla firm i instytucji współpracujących przy tym niezwykle złożonym technicznie projekcie, w tym OBR CTM SA, Politechniki Gdańskiej i wielu innych.

– Dobrze się stało, że okręt wszedł do służby, bo dzięki temu jesteśmy bezpieczniejsi. Przykładem są znalezione niedawno dwie kolejne miny w Zatoce Gdańskiej, tuż przy wejściu do gdyńskiego portu. Ten okręt jest właśnie po to, aby neutralizować tego rodzaju zagrożenia. Dobra wiadomość jest też taka, że Marynarka Wojenna RP wzbogaci się o dwie kolejne podobne jednostki, które zostały zamówione w naszej stoczni i są już w fazie realizacji – dodał Pomierski.

GL, SL

Poniżej na zdjęciu:

Adam Żołnowski, wiceprezes zarządu ds. finansowych DCT Gdańsk, laureat tytułu "TOP Menedżer" Dziennika Bałtyckiego za rok 2017 oraz "Człowiek Roku", Łukasz Ossowski.

Fot.: Sławomir Lewandowski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter