Inne

Babie Doły, Śródmieście, Redłowo, Orłowo – to cztery gdyńskie kąpieliska, które już 22 czerwca rozpoczyną sezon wakacyjny. Tego samego dnia na maszt zostaną wciągnięte Błękitne Flagi dla plaży Śródmieście i Mariny Gdynia. Nad bezpieczeństwem wszystkich odpoczywających na plaży czuwać będzie 37 ratowników.

W zależności od kąpieliska ratowników będzie kolejno w Śródmieściu – 12, Redłowie – 10, Orłowie – 6, Babich Dołach – 6). Do ich dyspozycji będzie pięć łodzi ratowniczych, dwa pojazdy ATV, skuter ratowniczy z platformą.

Bezpieczeństwo na plaży

Na każdym z czterech kąpielisk dostępny będzie punkt pomocy doraźnej, w którym stały dyżur pełnić będzie ratownik medyczny, mający do dyspozycji sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz defibrylator AED. Piąty defibrylator znajduje się na wyposażeniu Grupy Interwencyjnej Ratownictwa Medycznego. To trzyosobowy zespół ratowników (ratownik, sternik ratownik oraz ratownik medyczny), z których każdy posiada wiedzę i umiejętności z zagadnień motorowodnych, ratownictwa wodnego oraz ratownictwa medycznego.

Udogodnienia dla plażowiczów

Wszystkie gdyńskie kąpieliska zapewniają dostęp do toalet. Dodatkowo na plaży Śródmieście zlokalizowane są natryski, przebieralnie i punkty pomocy doraźnej dostosowane do potrzeb wszystkich. Najpopularniejszemu gdyńskiemu kąpielisku towarzyszy również infrastruktura rekreacyjna i gastronomiczna w postaci kawiarni, restauracji i placu zabaw, z którego korzystać mogą także dzieci z niepełnosprawnościami (wyposażenie placu zabaw stanowi m.in. piaskownica z podwyższonymi krawędziami czy huśtawka w formie kosza).

W 2016 roku zakupiono wózek kąpielowy, umożliwiający osobom niepełnosprawnym transport po piasku oraz bezpośredni kontakt z morską wodą. Tzw. „amfibia” dostępna jest na plaży Śródmieście, przy kładce spacerowej przy Rybkach wejście GDY 7. Chęć skorzystania z niego należy zgłosić starszemu ratownikowi w godz. 9.30-10.30 (nr telefonu: 785 174 737). Przed przyjściem na plażę warto upewnić się, że w danym dniu nie występują okoliczności uniemożliwiające skorzystanie z wózka kąpielowego.

Certyfikat Błękitnej Flagi

Plaża Śródmieście i Marina Gdynia posiadają Certyfikat Błękitnej Flagi (Blue Flag). Przyznawany jest on kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Sezon na gdyńskich kąpieliskach zakończy się 31 sierpnia.

Gdynia.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter