Inne

18.06.2018 r. na pokładzie gdyńskiego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, żaglowca Dar Pomorza miało miejsce wręczenie corocznych nagród Prezydenta Miasta Gdyni muzealnikom gdyńskim. Gości przywitał zastępca dyrektora NMM, Szymon Kulas.

Dzień Muzealnika jest okazją do wyróżnienia najlepszych pracowników gdyńskich muzeów. Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek wręczył w tym roku 10 nagród.

– To podziękowanie za to, co się dzieje w gdyńskich muzeach. Muzealnictwo w Polsce przeżywa swój renesans. Polacy wrócili do muzeów: rocznie polskie muzea odwiedza podobna liczba osób, co kina. Kilka lat temu wydawałoby się to niewyobrażalne. Przeciętny Polak przynajmniej raz w roku jest w muzeum – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Frekwencja zmieniła się, bo zmieniły się same muzea. A to wszystko dzięki pracującym tam ludziom. To osoby uśmiechnięte, nie bojące się wyzwań i łamiące stereotypy. Dziękuję Wam za to z całego serca – zwrócił się do gdyńskich muzealników.

Nagrodę Prezydenta Gdyni za całokształt działalności, w szczególności wieloletnie wspieranie inicjatyw miejskich w zakresie kultury oraz niezwykłą troskę o zachowanie Daru Pomorza dla przyszłych pokoleń, otrzymał dyrektor NMM, dr inż. Jerzy Litwin. Pod nieobecność Dyrektora, nagrodę odebrała jego małżonka, pani Maria Litwin. Wśród wyróżnionych znalazł się również pan Mirosław Michalak, który odebrał nagrodę za wieloletnią, pełną oddania i staranności pracę na rzecz zachowania Daru Pomorza w dobrej kondycji technicznej.

Pełna lista nagrodzonych na stronie gdynia.pl.

Narodowe Muzeum Morskie

0 Wyrazy szacunku
Panie Dyrektorze Litwin moje szczere gratulacje i radość że Pańska praca dla Muzeum i jego spuścizny została doceniona mam nadzieję że będzie Pan zarządzał tą piękną placówką jeszcze długie lata bo Pana odejście na emeryturę byłoby bardzo dużą stratą dla muzealnictwa morskiego.
Pozdrawia kolego po fachu.
21 czerwiec 2018 : 05:56 Ciapuła | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter