Inne

Ponad 5 tys. osób oraz 500 zaproszonych mówców ma wziąć udział pod koniec czerwca w Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Zdaniem organizatorów to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. W niedzielę uruchomiono rejestrację uczestników.

Forum Wizja Rozwoju to pierwsza edycja - jak podaje na stronie wydarzenia organizator, Fundacja Vizja Rozwoju z Gdyni - największego forum gospodarczego w północnej Polsce. „Rozmach organizacyjny, lista firm, jak i prelegentów pozwalają śmiało określić wydarzenie mianem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce” – podkreśla Fundacja. W niedzielę organizatorzy ogłosili otwarcie rejestracji uczestników.

W dwudniowym wydarzeniu, 25 i 26 czerwca w Gdyni przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm, a także założyciele startupów oraz innowatorzy omówią strategiczne obszary dla rozwoju Polski. Organizator zapowiada, że „wydarzenie zgromadzi 5 tys. uczestników oraz pół tysiąca zaproszonych mówców”. Gośćmi specjalnymi mają być: premier Mateusz Morawiecki, który objął honorowym patronatem wydarzenie, oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Jeden z organizatorów Forum, dr Andrzej Michalak cytowany w przesłanym PAP komunikacie tłumaczy, że główną intencją Forum jest „stworzenie pola do dyskusji o likwidowaniu barier dla przedsiębiorczości i tworzeniu dogodnych warunków dla rozwoju polskich firm”. Podczas Forum ma się odbyć dyskusja w 91 panelach podzielonych na 16 bloków tematycznych, dotyczących m.in. szkolnictwa zawodowego, ekomobilności, e-gospodarki, budownictwa, energetyki, automatyzacji, robotyzacji polskiego biznesu, gospodarki odpadami, transportu, spedycji, logistyki oraz szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

Udział w Forum zapowiedzieli przedstawiciele m.in. Instytutu Badań Edukacyjnych, KGHM Polska Miedź S.A., Krakowskiego Parku Technologicznego, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych. Partnerem merytorycznym Forum jest Akademia Morska w Gdyni. Cytowany w komunikacie prof. Janusz Zarębski, Rektor Akademii Morskiej w Gdyni ocenia, że „rozwój polskiej gospodarki zależy od edukacji i ścisłej współpracy nauki z biznesem”.

Forum Wizja Rozwoju odbędzie się w dwóch obiektach - w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz w hali widowiskowo-sportowej Gdynia Arena.

Podczas Forum mają być wręczone Nagrody Gospodarcze, których celem ma być promowanie „przedsiębiorstw rozwijających polską gospodarkę”. „Wyróżnienie ma być jednocześnie zachętą do dalszych nakładów i inwestycji, a także przestrzegania zasad odpowiedzialnego biznesu, co będzie przedkładać się na promowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz będzie stanowić wzór dla innych przedsiębiorstw” – tłumaczy organizator.

Fundacja Vizja Rozwoju została ustanowiona w celu wspierania i promocji działalności innowacyjnej w polskiej gospodarce. Organizacja Forum Gospodarczego Wizja Rozwoju jest jednym z projektów realizowanych przez Fundację.

Bożena Leszczyńska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter