Inne

W dniach 13-15 czerwca br. w Szczecinie odbędą się Światowe Dni Morza. Zainteresowani tym wydarzeniem mogą już zgłosić swój udział, bo właśnie rozpoczęła się rejestracja. 

Światowe Dni Morza to międzynarodowe wydarzenie, które zgromadzi ponad 800 gości z kraju i zagranicy, w tym sekretarza generalnego i przedstawicieli Międzynarodowej Organizacji Morskiej, oficjalnych delegacji rządowych oraz ministrów ds. morskich z państw całego świata, jak również przedstawicieli międzynarodowego biznesu i środowiska akademickiego oraz ekspertów zajmujących się szeroko rozumianą tematyką morską.

Tematem wiodącym będzie IMO 70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości. Zostaną także poruszone tematy nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań dla żeglugi morskiej, bezpieczeństwa cyfrowego w żegludze, wyzwań stojących przed nowymi szlakami transportowymi oraz przyszłości rynku pracy w branży morskiej. Są one niezwykle ważne w kontekście rozwoju międzynarodowego transportu morskiego, który pełni wiodącą rolę w handlu światowym. Szacuje się, że ponad 80% towarów transportowanych jest drogą morską. Są to kwestie o szczególnym znaczeniu również dla Polski.

Głównym celem Światowych Dni Morza jest zwiększenie atrakcyjności Polski na arenie międzynarodowej, wzrost aktywności Polski na forum Światowej Organizacji Morskiej oraz promocja polskiego potencjału morskiego, w szczególności edukacji morskiej i kształcenia na polskich uczelniach wyższych.

Formularz rejestracyjny w j. polskim

Strona internetowa poświęcona wydarzeniu

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter