Inne

10 lutego 2018 roku, w ostatnia sobotę karnawału, w udekorowanej marynistycznie i żeglarsko auli T. Meissnera Akademii Morskiej w Gdyni odbył się tradycyjny .

Począwszy od 1921 r., zarówno w Tczewie, jak i w Gdyni, Bal Morski był stałym elementem kalendarza wydarzeń naszej Szkoły. Spotykała się na nim śmietanka towarzyska miasta, elity morskie Rzeczypospolitej oraz przedstawiciele władz ze stolicy. Magnesem przyciągającym na bal byli ludzie morza, prezentujący się wyjątkowo elegancko w galowych mundurach.

Tegoroczny bal był dwudziestym piątym, odkąd to 20 lutego 1993 r. powrócono do tej tradycji. Jak co roku na zaproszenie JM Rektora AMG, prof. zw. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego w balu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, władze regionu i miasta oraz prezesi i dyrektorzy przedsiębiorstw gospodarki morskiej.

W trakcie XXV Wielkiego Balu Morskiego Rektor Akademii Morskiej w Gdyni, prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski i Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Regionu Nadmorskiego podpisali list intencyjny w sprawie przekształcenia Akademii Morskiej w Uniwersytet Morski. Zmiana nazwy „Akademia” na „Uniwersytet” jest zmianą prestiżową, podnoszącą rangę Uczelni w rankingach światowych i europejskich. Jest także sygnałem dla kandydatów na naszą Uczelnię, że pokonujemy kolejny szczebel w rozwoju od Szkoły Morskiej do Uniwersytetu Morskiego.  

Podczas balu do tańca przygrywał znakomity zespół muzyczny. Przez cały wieczór nie brakowało atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich był pokaz przygotowany przez profesjonalnych tancerzy, którzy zaprezentowali gościom dwa układy taneczne. Kolejną z niespodzianek był pokaz iluzjonisty, Tomasza Juszy, który zadziwił publiczność niesamowitymi sztuczkami. Podczas XXV Wielkiego Balu Morskiego wystąpiła również zwyciężczyni „The Voice of Akademia”, studentka Wydziału Elektrycznego, Karolina Murawiejko, która pięknym wykonaniem utworu „Niech żyje bal” zachwyciła przybyłych gości. Jedną z długo wyczekiwanych atrakcji wieczoru był występ Wojciecha Gąssowskiego, który zapraszał gości do zabawy w rytmie rock 'n' rolla.

Na zakończenie balu odbyło się losowanie nagrody głównej oraz nagrody specjalnej. Bal trwał do białego rana, a wychodzący w szampańskich humorach jego uczestnicy zadeklarowali swój udział w następnym Wielkim Balu Morskim.

Gdynia.pl

Fot.: Marcin Rakowski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter