Inne

13 września  2017 r., trzeciego dnia 19. Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo, ogłoszono wyniki konkursu "Stocznia w obiektywie". Na stoisku grupy kapitałowej Remontowa Holding, będącej partnerem strategicznym Baltexpo 2017, laureatom gratulował prezes Piotr Soyka.

Konkurs fotograficzny "Stocznia w obiektywie" jest jednym z elementów obchodów jubileuszu 65-lecia Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, przypadającego w roku 2017. Podczas dnia otwartego 24 czerwca br. fotograficy amatorzy, który wśród kilku tysięcy osób odwiedzili tego dnia stocznię Remontowa SA, robili w niej zdjęcia, które nadesłali na konkurs.

Czytaj więcej:

Wygraj nagrody w konkursie "Stocznia w obiektywie"!

Jury, w którego pracach brał udział m.in. znany gdański fotografik Maciej Kosycarz, spośród kilkuset fotografii, najpierw oceniło zdjęcia spełniające kryteria regulaminowe, a następnie wybrało trzech kandydatów do nagród.

- Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - przyznaje Piotr Soyka, prezes Remontowa Holding i jednocześnie pomysłodawca konkursu.

- Wpłynęło kilkaset prac, w tym wiele ciekawych i oryginalnych. Chcieliśmy pokazać stocznię jak najszerszej publiczności w Gdańsku i w całej Polsce. Gdańska Stocznia Remontowa to 65 lat historii, to ona dała początek grupie Remontowa Holding, w której działa ponad 20 firm. To 200 statków remontowanych każdego roku, ponad 1000 statków zbudowanych w Stoczni Północnej, w tym najnowocześniejsze na świecie promy zasilane gazem skroplonym, nagrodzone Złotymi Kotwicami, czy promy elektryczne, które obecnie budujemy. To także 8 tysięcy ludzi zatrudnionych w naszych firmach i u naszych kooperantów, którym dajemy pracę - mówił Piotr Soyka na uroczystości ogłoszenia wyników konkursu podczas Baltexpo.

Prezes Remontowa Holding pogratulował zwycięzcom, których uhonorowano nagrodami pieniężnymi. 

Laureatami zostali: Sławomir Żylak (I miejsce), Wiesława Nowakowska (II miejsce) oraz Ewa Kulesza (III miejsce), która z powodu wyjazdu nie mogła przybyć na uroczystość, dlatego w jej imieniu nagrodę odebrał brat jej - Wojciech.

Wszyscy oni przyznali, że stocznia to dla fotografa fascynujące miejsce i prawdziwy poligon, na którym wprawne oko uzbrojone w obiektyw może znaleźć wiele inspirujących tematów.

Nagrodzone prace prezentujemy w galerii poniżej (w celu powiększenia widoku zdjęć należy kliknąć w galerię).

Materiał filmowy z uroczystości dostępny jest tu:

Laureaci konkursu "Stocznia w obiektywie" [VIDEO]

    

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter