Bezpieczeństwo, Granice

W środę, 28 grudnia w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni podpisano porozumienia o współpracy w 2023 roku pomiędzy Urzędem Morskim w Szczecinie i Gdyni a Morskim Oddziałem Straży Granicznej i Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej.

Porozumienia podpisali: Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, kontradm. SG Andrzej Prokopski, Szef Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej, kmdr Dariusz Kolator, Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, Wojciech Zdanowicz oraz Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Wiesław Piotrzkowski.

Podpisane dokumenty są kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy instytucjami, między innymi w zakresie wymiany informacji, mających wpływ na bezpieczeństwo żeglugi i ochronę środowiska morskiego, przekazywania informacji o rejonach prowadzenia badań naukowych, prac czerpalnych, nurkowań, informacji o sytuacjach lodowych, sztormowych i powodziowych, a także o statkach, wobec których wydano decyzję o zatrzymaniu lub na których mogą znajdować się nielegalni pasażerowie.

rel (Urząd Morski w Gdyni)

Fot.: Urząd Morski w Gdyni

Współpraca służb na rzecz bezpieczeństwa morskiego
Współpraca służb na rzecz bezpieczeństwa morskiego
Współpraca służb na rzecz bezpieczeństwa morskiegoWspółpraca służb na rzecz bezpieczeństwa morskiego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2007 4.2855
EUR 4.4913 4.5821
CHF 4.6117 4.7049
GBP 5.2073 5.3125

Newsletter