Bezpieczeństwo, Granice

Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, transport irańskiej ropy przewożony przez rosyjski tankowiec. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA - poinformował Reuters powołując się na źródła.

Rozmówca agencji Reutera z greckiego ministerstwa żeglugi powiedział, że amerykański resort sprawiedliwości poinformował Ateny, iż "ładunek statku to irańska ropa". Nie podano ile ropy przewoził rosyjski tankowiec.

W połowie kwietnia greckie władze zajęły, w ramach unijnych sankcji nałożonych na Rosję za inwazję na Ukrainę, pływający pod rosyjską banderą tankowiec Pegasus - podaje PAP. Na jego pokładzie znajdowało się 19 członków załogi, wszyscy są rosyjskimi obywatelami. Jednak ze względu na niejasności dotyczące tego, czy unijne restrykcje obejmują właściciela statku Pegasus został wypuszczony.

Nazwy Pegasus używają niektóre media i agencje prasowe. Właściwa, aktualna nazwa tankowca, to Pegas lub Lana, co wyjaśnialiśmy w naszym wcześniejszym materiale. Dodatkowo, na zdjęciach zamieszczanych przy informacjach dotyczących tej sprawy przez agencję Reters (także wczoraj - 26 maja br.) pokazano tankowiec Pegas, nie Pegasus.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.463 4.5532
EUR 4.6486 4.7426
CHF 4.6703 4.7647
GBP 5.4253 5.5349

Newsletter