Bezpieczeństwo, Granice

Jak podały greckie media - od połowy lipca grecka Straż Przybrzeżna przejęła kontrole pasażerów wchodzących na pokład promów i innych statków. Oznacza to bardziej ścisłe i skrupulatne kontrole.

Począwszy od 15 lipca, to funkcjonariusze Straży Przybrzeżnej Grecji przeprowadzają kontrole i weryfikują, czy pasażerowie wsiadający na promy lub inne statki stosują się do przepisów i obostrzeń związanych z epidemią Covid-19.

Wynika to z decyzji podjętej przez ministra ds. żeglugi i polityki na wyspach Yiannisa Plakiotakisa w porozumieniu z kierownictwem Straży Przybrzeżnej.

Jak powiedział Plakiotakis - zapewni to, że kontrole będą dokładne i zagwarantują maksymalną możliwą ochronę zdrowia pasażerów.

"Proszę o współpracę wszystkich podróżujących promem lub statkiem. Proszę o zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych dokumentów, oraz skrupulatne przestrzeganie środków i poleceń Straży Przybrzeżnej. […]

Zaleca się , aby być w porcie co najmniej 1,5 godziny przed wypłynięciem statku. Dzięki szczepieniom, przestrzegając środków ochrony i wykazując odpowiedzialność możemy cieszyć się tegorocznym latem w dobrym zdrowiu" - powiedział Yiannis Plakiotakis cytowany przez greckie media.

PBS, z mediów

Fot.: Jakub Bogucki 

Promy w Grecji. Fot.: Jakub Bogucki.
Promy w Grecji. Fot.: Jakub Bogucki.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter