Bezpieczeństwo, Granice

Inwestycja na Mierzei Wiślanej ma charakter gospodarczy, ale także dotyczący bezpieczeństwa, połączenie Elbląga z morzem stwarza możliwości do wzmocnienia militarnego jeśli zaszłaby taka potrzeba - zaznaczył w poniedziałek szef MON .

W poniedziałek przed południem pod przewodnictwem ministra Błaszczaka w Elblągu rozpoczęło się spotkanie ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej.

We wpisie na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej przywołało słowa Błaszczaka na temat obrad ministrów i znaczenia przekopu Mierzei Wiślanej.

"Dzisiaj przed rozpoczęciem obrad mogliśmy zobaczyć inwestycję na Mierzei Wiślanej. Ta inwestycja ma charakter gospodarczy, ale także dotyczący bezpieczeństwa. Połączenie Elbląga z morzem stwarza możliwości do wzmocnienia militarnego jeśli zaszłaby taka potrzeba" - powiedział cytowany we wpisie szef MON. 

Karol Kostrzewa 

-1 Zwykłe propagandowe bleblanie.
Aż nie chce się tych bzdur komentować, ale spróbuję. W jaki sposób i czym chciałby Błaszczak pomóc militarnie Elblągowi w wypadku zagrożenia, korzystając ze zbudowanegho kanału ? Wyśle tam okręty ? Nawet gdyby takie miał, a nie ma, to długo by sobie one po Zalewie Wiślanym nie popływaly, bo albo by zagrzebały się w mule, albo Ruscy by je wykończyli w tri miga. A te, które by się uchowały, już z Zalewu by nie wypłynęły, bo wystarczy jedna ruska rakieta i po kanale.
21 czerwiec 2021 : 17:12 Jato | Zgłoś
-8 Kanał Suski
Jato. Minister ma rację. Wcześniej, rosyjskie zagony pancerne bez trudu, w tri miga, przebyłyby mierzeję ze strony rosyjskiej na stronę polską a teraz ........STOP.
Kanał Suski to znakomita przeszkoda terenowa, daje husarii czas na organizację obrony. Dlatego Rosjanie protestują od początku realizacji tego "militarnego projektu na miarę naszych czasów".
22 czerwiec 2021 : 10:21 Andy | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter