Bezpieczeństwo, Granice

Wykonywanie ataków torpedowych oraz ataków rakietowymi bombami głębinowymi było głównym celem szkoleniowym marynarzy korwety zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub, realizowanych na wodach Morza Bałtyckiego.  

Osłona własnych sił okrętowych na przejściu morzem, zwalczanie celów nawodnych a przede wszystkim poszukiwanie i zwalczanie okrętów podwodnych to podstawowe zadanie OPR Kaszub, który przez ostatnie dni operował na poligonach Morza Bałtyckiego. Jednostka przeprowadziła cykl szkolenia morskiego połączony z wykonaniem zadań ogniowych z faktycznym użyciem uzbrojenia.

Załoga okrętu doskonaliła swoje umiejętności m. in. w zakresie poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych. Konsekwencją prowadzonych poszukiwań było wykrycie fikcyjnych intruzów podwodnych, na które przeprowadzono atak torpedowy oraz atak rakietowymi bombami głębinowymi. W taki sposób marynarze przygotowują się do faktycznych operacji bojowych oraz ćwiczeń na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Korweta ORP Kaszub przeznaczona jest do poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych przeciwnika zarówno samodzielnie, jak i w składzie zespołu oraz przy współpracy ze śmigłowcami i samolotami. Może ochraniać zespoły okrętów desantowych, transportowych i innych oraz pełnić dalekie i bliskie dozory. Jednostka przystosowana jest do działania w warunkach hydrometeorologicznych Morza Bałtyckiego i Morza Północnego z możliwością pływania w pokruszonym lodzie i za lodołamaczem. Wspólnie z fregatami rakietowymi typu OHP tworzy trzon polskich sił ZOP.

rel (MW RP)

+4 Muzeum
To była jakaś inscenizacja historyczna? W użyciu były systemy z przełomu lat 60 i 70, czyli mające ok. 50 lat! Czym tu się chwalić?
10 czerwiec 2019 : 05:35 Kmdr | Zgłoś
+1 Być może...
trzeba było wystrzelić te gadżety ze wzgledu na koniec terminu ich przechowywania w magazynach. Ciekawe czy maja srodki na kupienie kolejnych...
11 czerwiec 2019 : 18:35 qwer | Zgłoś
+2 w jakiej roli ?
jako ruchomy cel ?
11 czerwiec 2019 : 05:48 robertpk | Zgłoś
+1 wspolpraca
Te samoloty t pewnie F-35 ??
11 czerwiec 2019 : 15:49 Stary Kolejarz | Zgłoś
+1 lodołamacz przed kutrem?
Jednostka przystosowana jest do działania w warunkach hydrometeorologicznych Morza Bałtyckiego i Morza Północnego z możliwością pływania w pokruszonym lodzie i za lodołamaczem. To może wart przemyślenia jest pomysł uzbrojenia lodolamaczy aby przed kazdym kutrem ZOP nie musiał płynać lodołamacz których Marynarka Wojenna własciwie i tak nie posiada...
11 czerwiec 2019 : 18:33 qwer | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter