Bezpieczeństwo, Granice

MSZ posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky; MSZ nawiązało kontakt z armatorem, aby zweryfikować, czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy - poinformowało PAP Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Radio RMF FM podało w poniedziałek, że co najmniej ośmiu Polaków zostało uprowadzonych przez piratów u wybrzeży Nigerii. Statek pod niemiecką banderą był ponad 60 mil od wybrzeża. Piraci weszli na pokład statku i według ustaleń rozgłośni - uprowadzili część załogi, w tym ośmiu Polaków, dwóch Filipińczyków i jednego Ukraińca.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych posiada informacje o możliwym uprowadzeniu członków załogi statku Pomerenia Sky. W celu weryfikacji czy wśród załogi jednostki byli obywatele polscy, MSZ nawiązało kontakt z armatorem. Niemniej, ze względu na charakter sprawy, resort nie będzie w tej chwili udzielał dalszych informacji" - poinformowało PAP Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

autor: Marzena Kozłowska

+1 Jaka wartosc ma taka informacja w dobie internetu?
Mamy XXI wiek. Tego typu informacje weryfikuje się kilkoma telefonami lub mailem. Zainteresowani wiedza o tym od weekendu a portal wciaz podgrzewa temat o rzekomej weryfikacji przez MSZ.
29 październik 2018 : 16:07 R. | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter