Bezpieczeństwo, Granice

Zarządzanie ryzykiem, doskonalenie kontroli, budowa systemów ochrony portów – to niektóre z zagadnień poruszonych na I Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, które odbyło się dzisiaj w Bałtyckim Porcie Nowych Technologii.

I Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, stało się unikalną platformą wymiany doświadczeń na temat tej newralgicznej gałęzi polskiej gospodarki. Na konferencji poruszono wiele zagadnień związanych z branżą, takich jak: łagodzenie skutków wypadków, określenie kryteriów ryzyka dla obiektów morskich i zarządzanie nim, a także roli ubezpieczyciela w przemyśle morskim. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. przedstawiła możliwości i zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców z sektora morskiego.

- Dzisiejsza frekwencja udowadnia, że przedsiębiorcy z sektora stoczniowego, których zaprosiliśmy na to dzisiejsze spotkanie, maja potrzebę rozmowy, przedstawienia swojego punktu widzenia. Przemysł morski jest zainteresowany wsparciem ze strony PSSE i innych spółek Skarbu Państwa takich jak PZU, nie tylko w zakresie bezpieczeństwa – mówił wczoraj Paweł Lulewicz – wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.

Wydarzenie zakończyła debata ekspercka. Prelegentami byli naukowcy oraz eksperci m.in. z Akademii Morskiej, Politechniki Gdańskiej, a także przedstawiciele Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, Naftoport sp. z o. o., TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych oraz PZU S.A.

- Warto było zorganizować to Forum i trzeba będzie organizować następne. Miejmy nadzieje, że przy współpracy z PSSE. Frekwencja bardzo nam dopisała i świadczy o tym, że jest potrzeba tworzenia wydarzeń dla tej branży, platformy wymiany doświadczeń, integracji, pomysłów i idei – podsumował I Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego Dariusz Gołębiewski – wiceprezes PZU LAB.

Organizatorami wydarzenia było PZU LAB i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - Marek Gróbarczyk.

rel (Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter