Bezpieczeństwo, Granice

Dowódca argentyńskiej marynarki wojennej admirał Marcelo Eduardo Hipolito Sur został odwołany miesiąc po zaginięciu na południowym Atlantyku okrętu podwodnego z 44-osobową załogą - poinformował w sobotę rzecznik rządu w Buenos Aires.

Potwierdził tym samym podawane wcześniej przez gazetę "La Nacion" informacje, że admirała odwołał minister obrony.

Okręt podwodny ARA San Juan zaginął 15 listopada i nie został dotąd zlokalizowany, choś w poszukiwaniach uczestniczą okręty i samoloty z 13 państw. Argentyńska marynarka wojenna nie ma już żadnej nadziei na odnalezienie żywych marynarzy i koncentruje się na poszukiwaniu okrętu, który przed zaginięciem sygnalizował krótkie spięcie w baterii akumulatorów, kiedy wracał z Ushuai na południu Argentyny do macierzystego portu Mar del Plata, 400 kilometrów na południe od Buenos Aires.

Rodziny członków załogi ARA San Juan zwróciły się do parlamentu o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Domagają się utworzenia komisji śledczej złożonej z deputowanych i senatorów. 

0 ARA San Juan
1/[link usunięty]
submarine/

2/[link usunięty]
17 grudzień 2017 : 23:39 HM | Zgłoś
0 ARA San Juan
Nazwisko odwołanego d-cy Armady brzmi Marcelo Srur.Powodem miało być rzekome wpływanie na przebieg śledzctwa w sprawie zaginięcia ARA San Juan.Tymczasowym d-cą Armady został dotychczasowy zastępca odwołanego,w stopniu wiceadmirała.Nie jest marynarzem,lecz oficerem piechoty morskiej.Gdyby na stanowisko d-cy Armady powołano kogoś z niższym stopniem niż wiceadmirał,to według regulaminu wszyscy oficerowie ze stopniami wyższymi od d-cy musieli by podać się do dymisji,z czym już jest problem.Odwołano także d-cę,szefa wyszkolenia i naboru,co spowodowało solidarne podanie się do dymisji d-ców:lotnictwa morskiego,piechoty morkiej,oraz floty.Rzecz nie mająca dotychczas precedensu.
18 grudzień 2017 : 08:36 HM | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter