Stocznie, Statki

Biuro projektowe Choren Design & Consulting z Gdańska budową brygantyny rozpoczyna długotrwałą współpracę z bułgarskim armatorem. Jednostka posłuży m.in. wychowaniu morskiemu.

Jak poinformował nas Zygmunt Choreń, założyciel Choren Design & Consulting i jeden z najwybitniejszych konstruktorów żaglowców na świecie, jednostka szkoleniowa Flying Cloud powstaje w Nessebar, historycznym miasteczku w samym centrum wakacyjnego kurortu Bułgarii (red. zabytki kultury w tym mieście w 1983 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO). Będzie mierzyć 23,20m długości, 4,50 szerokości i pomieści 12-osobową załogę. Komu posłuży? Armator liczy na współpracę z ambitną młodzieżą.

Pojawiła się koncepcja budowy małych, ekologicznych statków żaglowych, do morskiego szkolenia młodzieży i turystyki morskiej. W związku z tym zostanie powołana polsko-bułgarska firma z siedzibą w historycznym Nessebar pod nazwą: Gicho Kovachev - Choren Design and Consulting / Design & Building Ecological Sailing Ships. Program obejmuje budowę ekologicznych jachtów żaglowych o wielkości od 17 do 24 metrów – tłumaczy Zygmunt Choreń.

Jak dodał, biuro projektowe z Gdańska przy budowie Flying Cloud zostało zaangażowane do wykonania dokumentacji takielunku, dostarczenia masztów i osprzętu. Zajmie się także montażem na żaglowcu.

AL

Ilustr.: Choren Design & Consulting

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8818 3.9602
EUR 4.2118 4.2968
CHF 4.2631 4.3493
GBP 4.9342 5.0338

Newsletter