Stocznie, Statki

Odyssey of the Seas to drugi statek wycieczkowy Royal Caribbean International klasy Quantum Ultra zbudowany przez niemiecką stocznię Meyer Werft w Papenburgu. W niedzielę, 14 marca rozpoczął próby morskie na Morzu Północnym.

Pierwszy wycieczkowiec klasy Quantum Ultra - Spectrum of the Seas - zadebiutował w 2019 roku. Statki te mają 347,77 m długości, osiągają maksymalną prędkość do 22 węzłów, a na pokład przyjmują do 4905 pasażerów i 1500 osób z załogi. 

Po zakończeniu prób morskich Odyssey of the Seas wróci do Bremerhaven, gdzie odbywać się będą ostatnie prace wewnątrz statku. Za kilka tygodni wycieczkowiec zostanie przekazany armatorowi.

Odyssey of the Seas będzie trzecim statkiem wycieczkowym, który dostarczymy w czasie pandemii. Jest to ogromne osiągnięcie, możliwe tylko dzięki dalekowzrocznym i odpowiedzialnym działaniom wszystkich ludzi w stoczni i na pokładzie - skomentował Thomas Weigend, dyrektor zarządzający Meyer Werft.

Obecna sytuacja pokazuje, jak ważne jest szybkie i przejrzyste działanie. Udało nam się zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i dlatego możemy teraz rozpocząć próby morskie - wyjaśnił Thorsten Kroes, kierownik projektu w Meyer Werft.

W czasie budowy Odyssey of the Seas codziennie przeprowadzane są testy antygenowe u osób znajdujących się na statku, a nowe osoby wpuszczane tylko po przedstawieniu testu na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej, niż 48h przed wejściem na pokład. Wszystkie osoby są zobowiązane do ścisłego przestrzegania środków ochrony osobistej i zachowania dystansu na pokładzie, a także do ograniczenia kontaktów do absolutnego minimum.

AL, z mediów

-1 Jak oni to wyciągnęli do Petersburga to chyba 70 km od morza
Piękny statek
16 marzec 2021 : 13:50 romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 *
Chyba Papenburga
16 marzec 2021 : 19:20 WD Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 jj
Przepraszam chyba edytował się tekst samemu , Pepenburg to miasto w Niemczech przy niemieckiej granicy , w ofercie rzeki , piękny
16 marzec 2021 : 21:10 romek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 szkoda
że za niedługo pójdzie na żylety z braku zatrudnienia
29 marzec 2021 : 19:43 elo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter