Stocznie, Statki

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" przeprowadzi w 2020 r. remonty klasowe 14 statków Vertom Bereederungs GmbH & Co. KG - poinformowały we wtorek służby prasowe stoczni. To kolejny kontrakt "Gryfii" z tym niemieckim armatorem.

Armator na przyszły rok zakontraktował w "Gryfii" remont 14 jednostek w zakresie remontów klasowych - podała w komunikacie stocznia. Większość jednostek, które przejdą remonty klasowe (kompleksowe remonty statków pod nadzorem klasyfikatora - PAP) to masowce. W ubiegłym roku firma zleciła "Gryfii" remont 12 jednostek na kwotę kilku milionów euro.

Vertom Bereederungs GmbH & Co. KG to armator niemiecki, który prowadzi działalność głównie na rynku holenderskim i niemieckim. Firma ma 45-letnią tradycję. Armator zaczynał od eksploatacji trzech jednostek, obecnie zarządza flotą ponad 70 statków. Od 2008 r. firma stale współpracuje ze stocznią "Gryfia".

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne - w Szczecinie i Świnoujściu.

autor: Kacper Reszczyński

Komentarze   

+8 MSR
Tak po prawdzie to MSR w Świnoujściu, bo to tam są remontowane te statki. Gryfia wrogo przejęła MSR i teraz Świnoujska stocznia non-stop ratuje d... szczecińskiego pasożyta.
20 listopad 2019 : 11:23 Stocz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 re-MSR
Powiedz to tym co remontowali ORP LUBLIN , którego w Świnoujściu tak skutecznie remontowano, że trzeba go było przeholować do Szczecina i kto tu komu dupę ratuje?
26 listopad 2019 : 05:41 BSR Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Nie do końca
Teraz to jeden organizm gospodarczy i tak trzeba na to patrzeć, bo inaczej to wygląda jak w słynnym skeczu Jana Tadeusza Stanisławskiego o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Gryfia ma dwa zakłady i w jednym z nich remontuje te statki i tyle. Nie dzielmy włosa na czworo.
20 listopad 2019 : 14:28 Max von Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Statki
Bardzo dobrze ze stocznia ma co robic. W ten sposob zostanie odbudowana gospodarka morska ktora Tusk chcial zniszczyc !!! Wlasnie widze w tv wodowanie holownika ,,Semko". Nareszcie coś się dzieje.
20 listopad 2019 : 14:49 HenryHarry Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 OK
Ja też się cieszę z kontraktu Gryfii niech robią jak najwięcej. Pomału gospodarka morska się podniesie w Szczecinie i nie tylko.
20 listopad 2019 : 17:32 @statki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Niech robią
No i Ok niech Gryfia robi i niech zarabia.
20 listopad 2019 : 19:50 Aleksander M Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Dziwne
W Gryfii w Szczecinie same leśne dziadki
20 listopad 2019 : 21:36 Stoczniowiec W-O Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 ha ha
Jaka Gryfia Przeciez robia podwykonawcy. Grunt to propaganda ;-) A holowniki w Gdansku produkuje POLSAK prywatna stocznia ktorej rzad probowal zaszkodzic jak mogl
20 listopad 2019 : 22:37 KK Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Nie dziwne
W każdej stoczni świata robią podwykonawcy, nic w tym dziwnego nie ma. Teraz taki system pracy jest dużo bardziej popularny niż kiedyś. W największych i najbardziej renomowanych stoczniach świata zarówno produkcyjnych jak i remontowych zatrudnia się firmy podwykonawcze!!! Czas wielkich kombinatów minął dawno temu. Na specjalistycznym portalu jest to dla kogoś dziwne? widać, że nigdy stoczni nie widział.
21 listopad 2019 : 09:30 Robol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Czy
Czy mu dorośliśmy do tego aby niszczyć doświadczenia załogi która na to pracowała długie lata na rzecz jakiejś firmy krzak która jeszcze nie dorosła aby zrobić pracę dokładnie szybko i terminowo?
Do takiego etapu trzeba dochodzić stopniowo gdyż stracić dobrego armatora to jest moment ale odbudować zaufanie do siebie to już tragedia zwłaszcza że konkurencja nie śpi i momentalnie wyłapuje każde potknięcia wciskając się każdą możliwą stroną aby zdobyć rynek
Na zaufanie i silna markę pracuje się latami co pokazuje przykład Msr jak była samodzielna , miała duże zlecenia offshore a teraz została tylko strona www gdzie są wzmianki o tym , rynek przejął ktoś inny
21 listopad 2019 : 21:54 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Wróci
Gryfia spokojnie poradzi sobie na rynku. Oczywiście dobrą markę trzeba odbudowywać sukcesywnie oferować wysoką jakość prac terminowość i będzie ok. Spokojnie dadzą radę oby tylko im nie przeszkadzać .
22 listopad 2019 : 18:53 Cent Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Odbudowa marki czyli "Krótki zarys dziejów bezkarnego złodziejstwa na wyspie" Tom XVII, Rozdział 32. Rocznik 2015
Facet z marketingu powiedzmy na kierowniczym stanowisku statek zamiast do stoczni kieruje do nabrzeża na lewizny. Kłamie armatora że to podpisał kontrakt na remont ze stocznią choć robią remont na nabrzeżu poza stocznią zatrudnione na lewo spółki. Armatorowi wystawiane są na te spółki faktury poza stocznią. Zdziwiony z jakiegoś powodu armator dzwoni do ówczesnego Dyrektora Produkcji z jakimś pytaniem o co tu chodzi. Ten strzela karpia bo nie wie co z czym i jaki statek.
23 listopad 2019 : 14:59 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 c.d
Armator upiera się jednak, że to Stocznia robi statek choć faktura wg tego co usłyszał od pracownika marketingu "powinny być wystawione na inne firmy, a nie na stocznie". Zaczyna się kręcić tzw. Afera. Sprawa zostaje "wyjaśniona". Gościu z marketingu jest wzięty za doope i jest wyp...ny, dyscyplinarnie, zgodnie z KP, na zbity pysk za bramę z zakazem wstępu na teren stoczni. Zgubiła chłopa wieloletnia rutyna i pewność o bezkarności na wyspie bo miał układy z przybudówkami PIS i SLD pseudo ZZ. Rozważane jest powiadomienie prokuratury o wszczęciu postępowania.
23 listopad 2019 : 14:59 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 c.d.
W międzyczasie nastąpiła zmiana władzy no i zmiana Prezesa. Prokuratury nie powiadomiono. Rozpoczęła się tzw. dobra zmiana, z którą wielu wiązało nadzieję, że zrobi porządek po bajzlu tzw. Marsjan z PO. Rządzi PIS i ich Prezesi. I co Prezesi, Dyrektorzy robią ? Pokazują się z tym z złodziejem na targowym stoisku jako przedstawicielem handlowym wyspy :-). I co zrobił latem podejrzany Artur T. (podejrzany o rozbój przy użyciu ostrego narzędzia, jakim jest pióro albo długopis, na górnikach, dla kancelarii prawnej za tzw. "opinię prawną" w wysokości miliona złotych, ), jego dyrektorzy oraz wyspowy PIS i SLD ? Przyjeli go z powrotem do roboty na to samo stanowisko. :-).
23 listopad 2019 : 15:00 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 c.d.
:-). Rekrutacja oczywiście po cichu, po kumotersku, bez żadnego konkursu, żeby robił to samo, bo jest to jednostka nieodwracalnie zdegenerowana (podobnie jak Ci co go z powrotem przyjęli i zaakceptowali jego przyjęcie oraz cała sitwa rządząca tą stajnią Augiasza). I można się spytać hipokrytycznego PIS-u. Czy to jest q..rwa prawo ? Czy to jest q...wa Sprawiedliwość ? Jak można od reszty załogi wymagać jakiejś postawy w pracy czy np. nie robienia lewizn i nie chlania jak oni widzą takie rzeczy. My na taką firmę dopłacamy dziesiątki rocznie miliony złotych !!!!, a ona prze ostatnie 30 lat nigdy nie zarobiła i nie zarobi, dzięki takim restrukturyzacjom :-). ORP Lublin stoi i stoi i stać będzie, a remont wyniesie z 350 mln :-)))))). O "budowanej" przez nich przez 5lat "stępce" nie wspomnę. :-).
23 listopad 2019 : 15:01 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 c.d.
P.S. A tak z ciekawości skoro wszyscy dopłacamy też do górnictwa to ciekawe co to za mądrości były w tej ustawie. Nagroda Nobla wynosi 4 mln złotych. Czyli mądrości tam zawarte powinny byś warte 25 % tego co teoria względności czy E=mc2. Zapłaciliśmy za tą opinię to warto by się było „dokształcić” w tych „mądrościach” za milion złotych.
23 listopad 2019 : 15:31 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Zawiadom
Przecież to proste: jeśli wszystko co piszesz jest prawdą, zawiadom odpowiednie służby i prokuraturę. Tak dużo wiesz więc podziel się tą wiedzą z prawnymi organami państwa. Oni będą wiedzieli, co z tym zrobić. Wypisywanie na forum nic nie daje poza tym, że rzuca cień na porządnych pracowników Gryfii, bo z pewnością takich jest tam większość.
24 listopad 2019 : 20:14 @podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 YO !
Wszystko co piszę jest prawdą, ale nie mam czasu chodzić po Prokuraturach, NIK-ach Policjach i robić za nich ich robotę. Wystarczy że komentuje, ogłupiające ludzi płatne państwowymi pieniędzmi kłamliwe propagandy. Te organy może zawiadomić przecież Zarząd, zakładowe komórki partyjne tzw. pseudo ZZ, posłowie-patronowie tego bajzlu, w tym Ci wspierani przez tzw. pseudo ZZ. Prokuratura może też wszcząć sprawę z Urzędu i wyjaśnić np. jedną z afer z roku 2015. To, że Boland to Państwo teoretyczne i nikt palcem nie ruszy bo zbyt dużo kombinatorów z tej czy tamtej strony żyło i żyje z tego bałaganu czyli pieniędzy podatników, to nie znaczy, że to nie jest prawda. A co do pracowników to jacy ich przedstawiciele w Zarządzie, RN czy ZZ tacy i oni.
24 listopad 2019 : 23:05 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 c.d.
Normalni ludzie albo byli usuwania albo sami uciekali ! W mojej opinii, uśredniając czy robiąc medianę, mentalność na wyspie jest gówniana, rodem z piosenek RAP :-) i filmu MIŚ :-), a nie jakiejś technologicznej przemysłowej firmy. Bez zmiany wiecznie panującego, ciągle tego samego, kastowego modelu społecznego na wyspie zawsze było i będzie szambo. "Sukcesy" tego bajzlu są powszechnie znane i też koszty ich utrzymania dla podatników. Tylko likwidacja i zwolnienie wszystkich "pracowników" może coś zmienić. Przyjmowanie na nowo, na innych zasadach w innej strukturze nowej może coś zmienić w przemyśle stoczniowym w tym chorym mieście. Dobrze by też na morale tych stoczniowych, raperowych Rysków Ochódzkich wpłynęło, jak by tak z 15-20 wysłać do "sanatorium" na ulicę Kaszubską. Tu trzeba twardej terapii. Ta masa jest bardzo odporna na oduczenie kombinowania.
24 listopad 2019 : 23:06 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Awans
Jeszcze chwila a Brudzio powoła Ciebie na prezesa albo w ogóle na premiera. Szkoda, żeby człowiek z taka dogłębną wiedzą o wszystkim i wszystkich nie pomógł dobrej zmianie...
25 listopad 2019 : 10:38 Tadeusz Pan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Aport
He, hehe dobre. Dzięki, ale aż tak wysoko nie mierze. Wole spokojną robotę :-). Zresztą Prezes już jest. Wręcz ideał. Z zarzutami prokuratorskimi. Już go związki mają :-). Umieją takie coś wykorzystać. Musi już chodzić jak pies przy związkowej nodze na krótkiej smyczy. No i z metalowym kagańcem oczywiście, żeby nie szczekał po NIKach czy Prokuraturach. Związki go tam wytresują , że zamaiast raportować gdzie trzeba to będzie im aportował. Mają w tym wieloletnie doświadczenie. "Masz tu pchlarzu do jedzeniu Prezesowską miche i jak zjesz to zaraz zakładaj kaganiec bez szczekania. Za jedno Hau nie w tym kierunku pójdzie zaraz do "schroniska" na Kaszubskiej, a my ci tam załatwimy grypsującą bude i powiemy, że wabisz się Konfitura" :-).
Ta firma to jest tragikomedia. Naprawdę. Szkoda naszej kasy na tych ludzi. Najwiekszym problemem tych ludzie na tej wyspie są oni sami dla siebie.
25 listopad 2019 : 22:26 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Typowy forumowy szczekacz
Dlaczego gardłujesz na forum, wszyscy sa źli, zdegenerowani, zarząd be, związki be, pracownicy be tylko ja jestem super i wszystko wiem i znam lekarstwo na bolączki stoczni. Zastanów się co piszesz, a przede wszystkim zastanów się nad sobą.
25 listopad 2019 : 17:39 Kiziol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Yo Kiziol
I właśne swoim postem potwierdzasz typową mentalność RAPowsko-Misiową na wyspie. Tam uśredniając wszyscy uważaja, że wszyscy dookoła wszędzie tylko kradną i obrót gospodarczy polega na tym że jeden okrada drugiego, pracownik firmę, firma pracownika a państwo to osioł studnia bez dna która zawsze ma forsę dokładać. Jeden sposób na poprawę sytuacji to dotacja z budżetu i wszystko jest O.K, nic się nie stało, dobrze jest dobrze było, tak trzeba dalej, zatrudniajmy złodzieji, okradnijmy dalej własną firme, państwo i tak dopłaci bo jest głupie, a my tacy mądrzy bo ukradliśmy i nic się nam nie stało. Powstało i rozwinęło sie w Polsce tyle firm polskich i zagranicznych, bez żadnej państwowej pomocy, które płaca regularnie podatki a wyspa mimo poteznych dotacji zwineła sie do 4 ha, doki idą na złom bo je nie było za co remontować bo forsa wypływała z firmy.
25 listopad 2019 : 22:10 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 c.d.
Mam w do..ie taką firmę i taką załogę. Nie mam zamiaru, żeby banda kombinatorów żyła z moich i innych podatków, nabierała wszystkich w mediach co roku na utrate miejsc pracy. Praca w miescie jest. Ale praca, a nie kombinowanie. Czas na przemyślania dla Was na sobą juz dawno minął i za dużo wszystkich kosztował. Nic się nie zmieniło jednak. To nie jest żadna stocznia to jest 500 osób na wyspie którym z budzetu płacone co pensje i jeszcze dopłacane jest po klikadziesiąt milionów rocznie do strat które narobili. Czas to rozgonić wreszcie to bande na 4 wiatry.
P.S. Nigdy, nigdzie nie pisałem że wszystko wiem i sam jestem super. Mam dystans do siebie. A komentować mozna. Po to jest ten Portal.
25 listopad 2019 : 22:11 Podatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Komentować tak
Mam przeczucie, że kiedyś ktoś cię z Gryfii wywalił lub odszedłeś "na własną prośbę" i dlatego tak cie stocznia boli. Twoje słowa: "Mam w do..ie taką firmę i taką załogę" chyba to potwierdzają ale też obrażają tę firmę i tę załogę.
26 listopad 2019 : 10:06 Kiziol Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: