Stocznie, Statki

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" przeprowadzi w 2020 r. remonty klasowe 14 statków Vertom Bereederungs GmbH & Co. KG - poinformowały we wtorek służby prasowe stoczni. To kolejny kontrakt "Gryfii" z tym niemieckim armatorem.

Armator na przyszły rok zakontraktował w "Gryfii" remont 14 jednostek w zakresie remontów klasowych - podała w komunikacie stocznia. Większość jednostek, które przejdą remonty klasowe (kompleksowe remonty statków pod nadzorem klasyfikatora - PAP) to masowce. W ubiegłym roku firma zleciła "Gryfii" remont 12 jednostek na kwotę kilku milionów euro.

Vertom Bereederungs GmbH & Co. KG to armator niemiecki, który prowadzi działalność głównie na rynku holenderskim i niemieckim. Firma ma 45-letnią tradycję. Armator zaczynał od eksploatacji trzech jednostek, obecnie zarządza flotą ponad 70 statków. Od 2008 r. firma stale współpracuje ze stocznią "Gryfia".

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne - w Szczecinie i Świnoujściu.

autor: Kacper Reszczyński

 
+8 MSR
Tak po prawdzie to MSR w Świnoujściu, bo to tam są remontowane te statki. Gryfia wrogo przejęła MSR i teraz Świnoujska stocznia non-stop ratuje d... szczecińskiego pasożyta.
20 listopad 2019 : 11:23 Stocz | Zgłoś
+7 Nie do końca
Teraz to jeden organizm gospodarczy i tak trzeba na to patrzeć, bo inaczej to wygląda jak w słynnym skeczu Jana Tadeusza Stanisławskiego o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Gryfia ma dwa zakłady i w jednym z nich remontuje te statki i tyle. Nie dzielmy włosa na czworo.
20 listopad 2019 : 14:28 Max von | Zgłoś
-8 Statki
Bardzo dobrze ze stocznia ma co robic. W ten sposob zostanie odbudowana gospodarka morska ktora Tusk chcial zniszczyc !!! Wlasnie widze w tv wodowanie holownika ,,Semko". Nareszcie coś się dzieje.
20 listopad 2019 : 14:49 HenryHarry | Zgłoś
0 OK
Ja też się cieszę z kontraktu Gryfii niech robią jak najwięcej. Pomału gospodarka morska się podniesie w Szczecinie i nie tylko.
20 listopad 2019 : 17:32 @statki | Zgłoś
+8 Niech robią
No i Ok niech Gryfia robi i niech zarabia.
20 listopad 2019 : 19:50 Aleksander M | Zgłoś
+2 Dziwne
W Gryfii w Szczecinie same leśne dziadki
20 listopad 2019 : 21:36 Stoczniowiec W-O | Zgłoś
+4 ha ha
Jaka Gryfia Przeciez robia podwykonawcy. Grunt to propaganda ;-) A holowniki w Gdansku produkuje POLSAK prywatna stocznia ktorej rzad probowal zaszkodzic jak mogl
20 listopad 2019 : 22:37 KK | Zgłoś
+6 Nie dziwne
W każdej stoczni świata robią podwykonawcy, nic w tym dziwnego nie ma. Teraz taki system pracy jest dużo bardziej popularny niż kiedyś. W największych i najbardziej renomowanych stoczniach świata zarówno produkcyjnych jak i remontowych zatrudnia się firmy podwykonawcze!!! Czas wielkich kombinatów minął dawno temu. Na specjalistycznym portalu jest to dla kogoś dziwne? widać, że nigdy stoczni nie widział.
21 listopad 2019 : 09:30 Robol | Zgłoś
-2 Czy
Czy mu dorośliśmy do tego aby niszczyć doświadczenia załogi która na to pracowała długie lata na rzecz jakiejś firmy krzak która jeszcze nie dorosła aby zrobić pracę dokładnie szybko i terminowo?
Do takiego etapu trzeba dochodzić stopniowo gdyż stracić dobrego armatora to jest moment ale odbudować zaufanie do siebie to już tragedia zwłaszcza że konkurencja nie śpi i momentalnie wyłapuje każde potknięcia wciskając się każdą możliwą stroną aby zdobyć rynek
Na zaufanie i silna markę pracuje się latami co pokazuje przykład Msr jak była samodzielna , miała duże zlecenia offshore a teraz została tylko strona www gdzie są wzmianki o tym , rynek przejął ktoś inny
21 listopad 2019 : 21:54 Filip z konopi | Zgłoś
+1 Wróci
Gryfia spokojnie poradzi sobie na rynku. Oczywiście dobrą markę trzeba odbudowywać sukcesywnie oferować wysoką jakość prac terminowość i będzie ok. Spokojnie dadzą radę oby tylko im nie przeszkadzać .
22 listopad 2019 : 18:53 Cent | Zgłoś
+2 Odbudowa marki czyli "Krótki zarys dziejów bezkarnego złodziejstwa na wyspie" Tom XVII, Rozdział 32. Rocznik 2015
Facet z marketingu powiedzmy na kierowniczym stanowisku statek zamiast do stoczni kieruje do nabrzeża na lewizny. Kłamie armatora że to podpisał kontrakt na remont ze stocznią choć robią remont na nabrzeżu poza stocznią zatrudnione na lewo spółki. Armatorowi wystawiane są na te spółki faktury poza stocznią. Zdziwiony z jakiegoś powodu armator dzwoni do ówczesnego Dyrektora Produkcji z jakimś pytaniem o co tu chodzi. Ten strzela karpia bo nie wie co z czym i jaki statek.
23 listopad 2019 : 14:59 Podatnik | Zgłoś
+2 c.d
Armator upiera się jednak, że to Stocznia robi statek choć faktura wg tego co usłyszał od pracownika marketingu "powinny być wystawione na inne firmy, a nie na stocznie". Zaczyna się kręcić tzw. Afera. Sprawa zostaje "wyjaśniona". Gościu z marketingu jest wzięty za doope i jest wyp...ny, dyscyplinarnie, zgodnie z KP, na zbity pysk za bramę z zakazem wstępu na teren stoczni. Zgubiła chłopa wieloletnia rutyna i pewność o bezkarności na wyspie bo miał układy z przybudówkami PIS i SLD pseudo ZZ. Rozważane jest powiadomienie prokuratury o wszczęciu postępowania.
23 listopad 2019 : 14:59 Podatnik | Zgłoś
+2 c.d.
W międzyczasie nastąpiła zmiana władzy no i zmiana Prezesa. Prokuratury nie powiadomiono. Rozpoczęła się tzw. dobra zmiana, z którą wielu wiązało nadzieję, że zrobi porządek po bajzlu tzw. Marsjan z PO. Rządzi PIS i ich Prezesi. I co Prezesi, Dyrektorzy robią ? Pokazują się z tym z złodziejem na targowym stoisku jako przedstawicielem handlowym wyspy :-). I co zrobił latem podejrzany Artur T. (podejrzany o rozbój przy użyciu ostrego narzędzia, jakim jest pióro albo długopis, na górnikach, dla kancelarii prawnej za tzw. "opinię prawną" w wysokości miliona złotych, ), jego dyrektorzy oraz wyspowy PIS i SLD ? Przyjeli go z powrotem do roboty na to samo stanowisko. :-).
23 listopad 2019 : 15:00 Podatnik | Zgłoś
+2 c.d.
:-). Rekrutacja oczywiście po cichu, po kumotersku, bez żadnego konkursu, żeby robił to samo, bo jest to jednostka nieodwracalnie zdegenerowana (podobnie jak Ci co go z powrotem przyjęli i zaakceptowali jego przyjęcie oraz cała sitwa rządząca tą stajnią Augiasza). I można się spytać hipokrytycznego PIS-u. Czy to jest q..rwa prawo ? Czy to jest q...wa Sprawiedliwość ? Jak można od reszty załogi wymagać jakiejś postawy w pracy czy np. nie robienia lewizn i nie chlania jak oni widzą takie rzeczy. My na taką firmę dopłacamy dziesiątki rocznie miliony złotych !!!!, a ona prze ostatnie 30 lat nigdy nie zarobiła i nie zarobi, dzięki takim restrukturyzacjom :-). ORP Lublin stoi i stoi i stać będzie, a remont wyniesie z 350 mln :-)))))). O "budowanej" przez nich przez 5lat "stępce" nie wspomnę. :-).
23 listopad 2019 : 15:01 Podatnik | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter