Stocznie, Statki

„Europa z powietrza”, tak nazywa się nowy program National Geographic, którego premierę zaplanowano na dziś, tj. wtorek, 5 listopada o godz. 22. Jak zapowiadają pomysłodawcy, „już pierwszy odcinek dostarczy nam niezwykłych wrażeń, ponieważ ekipa kanału National Geographic pokaże nam Polskę od mniej znanej strony”.

Zamysłem programu jest to, aby pokazać widzom miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla każdego, głównie z powietrza.

Już w pierwszym odcinku zapowiedziano wodowanie statku w jednej z trójmiejskich stoczni. W programie napisano jednak, że będzie to wodowanie statku w Stoczni Gdańskiej, a tymczasem chodzi o wodowanie jednostki z pochylni stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding, graniczącej z terenami dawnej Stoczni Gdańskiej.

To wodowanie częściowo wyposażonego kadłuba trawlera dla duńskiego klienta Karstensens Skibsvaerft AS, który służyć będzie do połowu ryb dennych za pomocą włoków dennych i pelagicznych ciągnionych za statkiem.

Co jeszcze będzie można zobaczyć w godzinnym programie? Między innymi, spojrzymy z góry na zimowy krajobraz Puszczy Białowieskiej, wejdziemy na budowę powstającego w centrum stolicy Varso Tower, najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej, a także znajdziemy się w samym środku Wielkiej Parady Smoków nad Krakowem.

"Europa z powietrza" - premiery we wtorki od 5 listopada o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

AL, rel (natgeotv)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter