Stocznie, Statki

W środę, 19 czerwca z pochylni stoczni Remontowa Shipbuilding SA na wodę spłynął częściowo wyposażony kadłub trawlera o numerze budowy B 704/2 dla duńskiego klienta Karstensens Skibsvaerft AS. To druga z tej serii jednostka budowana dla tego odbiorcy.

Trawler o długości 69,99 m i szerokości 15,2 m służyć będzie do połowu ryb dennych za pomocą włoków dennych i pelagicznych, ciągnionych za statkiem. Klasa statku +1A Ice C Fishing Vessel, pozwoli łowić na wodach pokrywających się sezonowo lodem morskim lub na których występuje całoroczna pokrywa lodowa.

Kształt kadłuba charakteryzujący się odpowiednią proporcją wymiarów głównych, wysokim wzniosem dziobowym oraz rufą pawężową umożliwi bardzo wysoką dzielność morską gwarantującą dobrą stateczność i szybką żeglugę w każdych warunkach pogodowych.

Stępkę pod budowę jednostki położono w ubiegłym roku.

Remontowa Shipbuilding SA należy do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding, która jest największą stoczniową grupą kapitałową w Polsce oraz liderem branży przemysłowej w regionie. Holding zarządza dwiema stoczniami oraz wieloma spółkami z sektora okrętowego i offshore.

Stocznia specjalizuje się w budowie wielozadaniowych, jednostek przeznaczonych m.in. do obsługi branży offshore. Buduje także elektryczne promy pasażersko-samochodowe holowniki i okręty. Firma jest jednym z największych na świecie producentów promów średniej wielkości zasilanych gazem LNG i prekursorem w produkcji tego rodzaju jednostek w Europie.

AL, rel (Remontowa Shipbuilding SA), PAP

Fot.: Sławomir Lewandowski

+2 A gdzie?
A gdzie się podziały dwa kontenerowce arktyczne, które cumowały przy nabrzeżu RSB do niedawna?
21 czerwiec 2019 : 08:05 adi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ,
Odholowane w krzaki do Remontowej...
25 czerwiec 2019 : 14:05 Zbyszek Nowik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Rybaki
Czy polska flota jeszcze istnieje ? i czy łowi w jakiś akwenach poza naszym obszarem morskim? kiedyś byliśmy potęgą rybacka teraz nie zostało nic, nawet przysłowiowe "troczki od kaleson"
26 czerwiec 2019 : 09:17 JanKowalski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 TYTUŁ*
dlaczego ta jednostka poszła na wode niepomalowana??
27 czerwiec 2019 : 12:51 IMIĘ* Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter