Stocznie, Statki

Przemysł stoczniowy, jeśli chodzi o większe statki i statki specjalistyczne, będzie odbudowywany, to chcę zagwarantować - powiedział w poniedziałek w Józefowie (woj. mazowieckie) premier . 

Premier był w Józefowie pytany o zaprezentowany w Szczecinie lodołamacz "Puma" i o stwierdzenia, że ma on tylko w 10 proc. zbudowany kadłub.

W piątek w Szczecinie zatwierdzono uroczyście protokół zakończenia budowy stalowego kadłuba lodołamacza czołowego oraz jego aluminiowej nadbudówki. Jednostka jest pierwszą z czterech, które buduje Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Szczecinie, a które będą służyły na Dolnej Wiśle.

Premier nawiązał do kwestii odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego. Zaznaczył, że Polska ma wybór - albo polegać tylko na stoczniach chińskich albo pójść drogą niemieckich, holenderskich czy francuskich stoczni, które się specjalizują.

"I my się też chcemy specjalizować i pan minister Gróbarczyk poczynił pierwsze, bardzo ważne kroki w tym kierunku. Jeśli wyborcy nam pozwolą i zdecydują się zagłosować na PiS, to gwarantuje państwu, że w naszej drugiej kadencji pokażemy bardzo duże osiągnięcia" - zapowiedział premier.

Mówił, że poprzednicy rządu PiS "zasadniczo zaprzepaścili potencjał stoczni szczecińskich". "Rozgrabiony majątek, pocięte na części ciągi technologiczne, a wspaniałe nadbrzeże portowe zamienione na, jak mi powiedzieli w Szczecinie, największy w Europie parking" - powiedział Morawiecki. Z kolei pracownicy przemysłu morskiego musieli wyjeżdżać za granicę, do innych stoczni.

"My dzisiaj żmudnie, powoli odrabiamy tamte zaległości naszych poprzedników. (...) Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać, że ten przemysł stoczniowy - jeśli chodzi o większe statki, statki które są specjalistyczne - tak naprawdę nie istniał, będzie odbudowywany, to chcę państwu zagwarantować, zwłaszcza, jeśli oczywiście wyborcy zdecydują się na nas zagłosować" - powiedział premier. (PAP)

Karol Kostrzewa

Komentarze   

-4 Idą wybory !
Panie Morawiecki przez cztery lata nie zrobiliście NIC ! dla przemysłu stoczniowego w Szczecinie , jedyne co było to pokazówka przy tzw. stępce, a następnie zapadła cisza do teraz - idą wybory znowu trzeba "coś" powiedzieć ciemnemu ludowi żeby zapie....ał za miskę ryżu, proponuję zostawić stocznię szczecińską w spokoju, pracują tam tysiące ludzi - nie budują promów czy masowców ale skutecznie zapełnili lukę po upadłej stoczni, jedyne co może pan zrobić to NIE PRZESZKADZAĆ !, i zabrać swoją wyborczą retorykę na wschód tam znajdzie pan podatny grunt na wyborcze bujdy.....
03 wrzesień 2019 : 05:53 JanKowalski Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-34 Najwyzszy czas ...
... buscie wreszcie *****li s*****rla J. Danielsa i okupantów zydowskich z Polski, pozwolili Polakom rzadzic we wlasnym karju, bo wy potreficie tylko => pozyczyc, rozdac, udawac, ze jest wspaniale i obiecywac ... RAJ po smierci ...
03 wrzesień 2019 : 11:09 Dojna Zamiana Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Prom
Jednego promu nie potrafiliście zbudować a statki specjalistyczne teraz chce budować. FANTASTA PEŁNĄ GĘBĄ.
03 wrzesień 2019 : 06:03 Daro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Żaden Fantasta.
Zwykły kłamczuch.
03 wrzesień 2019 : 10:31 W. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 aaaaaaaaaaaaa
jak zawsze *****!!!!!!!!!!!!! kampania wyborcza
03 wrzesień 2019 : 17:16 2222222 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 a zdjęcie z Gdyni
Oni wszystko mogą, nawet z Gdyni zrobić Józefów, przynajmniej na zdjęciu! Od lewej Damen, Port, budowniczy polskich stoczni, Nauta, Gafako, EPG, Crist, GCT, Stena Line.
03 wrzesień 2019 : 06:05 Tolek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 Premier
Zgodnie z nową świecką tradycją , jak co roku od 2016 roku, premier obiecał odbudowanie przemysłu stoczniowego. Zbudowano element stępki promu, który elementem stępki nie jest oraz zbudowano nie całkiem pospawany kadłub rzecznego lodołamacza. To jedyne konkrety, jedyne fakty działań rządu na odcinku stoczniowym w ciągu 4 minionych lat. Liczyłem, że w obronie dobrego imienia zachodniopomorskich stoczniowców, ośmieszanych przez polityków, stanie jedyny słuszny związek zawodowy ( ten broniący pomnika mega pedowila w sutannie) przybudówka jedynej słusznej partii i zawiodłem się.
03 wrzesień 2019 : 06:18 Andy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+24 Fakty
Nie żebym był złośliwy, ale to i tak wiecej niż za platformu.
03 wrzesień 2019 : 10:16 PO-PIS Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 Taśmą i farbą
"przemysł stoczniowy będzie odbudowywany" - taśmą, farbą i propagandą? Czy są plany na konkretne działania?
03 wrzesień 2019 : 06:45 SSN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+20 Do SSN
Najlepiej nic nie robić. Pochylnia Wulkan była już wpisana na listę zabytków.
03 wrzesień 2019 : 20:24 Marek B. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Nocne sny pinokia
Bez komemtarza
03 wrzesień 2019 : 07:36 Stary kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 premier
Klamie klamal I dalej bedzie klamal.Wiekszoscv tekstow w PM jest jak w dawnej Trybunie Ludu
Kadzicie rzadzacym na calej linii .Troche samokrytyki przestancie byc tuba rzadowa ale moze jestescie przes nich finansowani to sorry.
03 wrzesień 2019 : 07:41 greg Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 Sprzedali się ?!
Niby specjalistyczna strona o tematyce morskiej, a publikują bez komentarza każdą bzdurę, którą politycy PiS powiedzą.
03 wrzesień 2019 : 08:16 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Nieprawda
Nie wolno komentować informacji Polskiej Agencji Prasowej publikowanych na podstawie umów z tą agencją, sygnowanych logotypem PAP. Żadne normalne media, które mają takie umowy tego nie robią. Sprawdź sobie.
03 wrzesień 2019 : 21:19 Antoni Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Bardzo dobrze
Zastanów się Człowieku... To jest przedruk informacji Polskiej Agencji Prasowej - agendy rządowej. Nie ma tu żadnej polityki ze strony Portalu Morskiego. Bardzo dobrze, że dają bez komentarza, w całości, bez skrótów i tzw. obróbki, dzięki temu nikt nie może im zarzucić, że "uprawiają politykę". To chyba najbardziej neutralny portal, jaki czytam, bez przegięcia w prawo czy w lewo. Tylko informacja. Każdy powinien sam wyrobić sobie opinię na prezentowany temat. Jak przeczytasz kilka tekstów na portalu o "podnoszeniu z kolan przemysłu stoczniowego", to sam sobie wyrobisz opinię na ten temat.
To co mówi premier RP i minister "od lania wody", to kompromitacja intelektualna. Każdy odrobinę myślący człowiek kojarzący kilka faktów widzi, co się dzieje.
Masz rację - Trybuna Ludu wylewa się z ust premiera, ministrów i całej ekipy rządzącej, ale nie mam złudzeń, że nawet jak Koalicja Obywatelska dojdzie do władzy, to coś się zmieni. Tam także nie fachowców niestety...
03 wrzesień 2019 : 17:07 Pytajnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 do pytajnika
Panie Pytajnik, to, że przedrukowano PAP to jedno, a to, że "apolityczny" portal morski nalezy do grupy remontowa to co innego. Jak w Naucie statek wywrócił się z dokiem, to informacja była hitem przez parę dni, jak w remontowej statek spadł z kilbloków to tylko na chwilę i winna była elektrownia. :) to tak a propo obiektywizmu portalowego !!!
03 wrzesień 2019 : 18:22 Tolek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Pytajnik ma racje
Bardzo wiele różnych mediów publikuje materiały PAP na podstawie umów agencyjnych. Ten portal nie jest tu wyjątkiem. Co ważne, takich materiałów redakcjom nie wolno zmieniać, ani komentować (co innego posty pod artem). A że ten portal należy do grupy remontowa? I bardzo dobrze. Każdy portal, telewizja, gazeta, czy radio ma jakiegoś właściciela. Prywatnego lub państwowego - w tym ostatnim przypadku właścicielem są rządzący. Tzw. media obiektywne nie istnieją -nigdzie. A propos doku w Naucie - poczytaj sobie co ten portal o tym pisał (można sobie tu wyszukać). Suche, rzeczowe informacje i apele, żeby nie robić z tego sensacji. Przechylenie się doku ze statkiem w Remontowej to był pikuś przy katastrofie w Naucie. I jedno i drugie nie powinno się było wydarzyć, ale tym drugim wydarzeniem żyła cała branża.
03 wrzesień 2019 : 21:09 Kacper M. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kacper M - grupa remontowa???
Wystarczy wpisać w portalu w wyszukiwarkę nauta i już pojawiają się artykuły o kłopotach finansowych. Wpiszesz Remontowa Shipbuilding i same sukcesy z wodowań. A co z sukcesami remontowej sb jeśli chodzi o wyniki finansowe, nie płacenie podwykonawcom w terminie, przewalanie wszystkich możliwych terminów oddania jednostek? Widać z tego, że o konkurencie można pisać obiektywnie, a o sobie pisać obiektywnie - o kłopotach nie pisząc :).
04 wrzesień 2019 : 05:11 Tolek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Do Tolka
Zasadniczo, to się z Tobą zgadzam. Powtarzam - media obiektywne istnieją tylko w teorii. W praktyce tefałen, wyborcza, newsweek, onet, polityka i inne cały czas nap... w rząd, a tvpis, fratria, trwam i inne nap... w opozycję. Trzeba więc czytać różne portale i wyrobić sobie opinię. Co do Nauty - o jej kłopotach informowały wszystkie krajowe media. Nauta jest państwowa i jej kłopoty na końcu kosztują podatników (państwo musi zasypać straty tak czy owak z pieniędzy publicznych). Poza tym Nauta niestety NIC NIE ROBI (poza budową kadłuba dla szwedów), a menedżerowie z klucza politycznego i tak biorą kasę i za nic nie odpowiadają. Remontowa sb to firma prywatna - też ma kłopoty, jak wiele firm z okrętówki i też popełnia błędy o których wspominasz, ale jednak z mozołem produkuje statki (choć na tym portalu czytałem, że robili też kadłuby, ale chyba już nie robią). A państwo im nie dosypie publicznej kasy tak jak swoim stoczniom, więc temat nie budzi aż takich emocji.
04 wrzesień 2019 : 07:04 Kacper M. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Rząd finansuje portal morski?????
Ale się uśmiałem. Przecież ten portal należy do prywatnej grupy remontowa, której rząd (zwłaszcza ten) nie lubi (poprzedniemu to wisiało, tak jak cały przemysł okrętowy- a swoim w państwowych stoczniach i tak dawali kasę - tak jak obecni rządzący). Ale niby co z tego wynika? Że ten portal ma nie dawać informacji z PAPu? Bardzo dobrze, że daje - czytam sobie i wnioski wyciągam sam.
04 wrzesień 2019 : 07:19 Zbig Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Bajki Morawieckiego
Morawiecki w czerwcu 2017 położył już jedną stepkę. Miała popłynąć po morzach i oceanach i jakoś nie popłynęła. Ale Morawieckiego to niczego nie nauczyło i nadal opowiada bajki z mchu i paproci.
03 wrzesień 2019 : 08:26 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 kłamca
idą wybory
03 wrzesień 2019 : 09:41 Artur Balcerek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-7 baja
odnosze wrażenie,że morawiecki z każdym przybliżającym dniem do wyborów zaczyna coraz bardziej odjeżdżać i popadać w samouwielbienie. Opowiada juz takie brednie, że własna zona powinna mu przyjbać w pysk aby sie ocknął. Brak odpowiedzialności karnej i są takie efekty.
03 wrzesień 2019 : 10:48 do matełusza Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-20 Dojna Zamiana Najnizszego
Zabierzcie J. Danielsa i speirdalajcie z Polski, na Polin nigdy nie pozwolimy kaczy-kurduplu.
03 wrzesień 2019 : 11:12 Dojna Zamiana Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Shipping
Powtarzam niech politycy trzymaja sie z daleka od shipping. Polskie stocznie bardzo dobrze sobie radza bez ich "pomocy". Przemysl stoczniowy jest nie do odbudowania bo zaden spawacz I kadlubowiec nie bedzie juz pracowal za $50 miesiecznie jak za komuny. Stocznie chinskie reprezentuje juz duzo wyzszy poziom jak nasze. Mozemy konkurowac wysoko wyspecjalizowanymi statkami na rynek europejski oraz remontami wszystkiego co blisko. Trzeba szkolic inzynierow i spawaczy a nie socjologow i marketingowcow. Shipping is about money, none politics!
03 wrzesień 2019 : 13:01 Zdzislaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Nieudacznicy
Czytam te wasze komentarze i powiem jedno: to wy jestescie od budowy statkow a nie rzad. Rzad ma ustalac strategie. I nie bedzie w Polsce zadnego przemyslu, bo wy kompletnie sie nie nadajecie do budowy zadnych statkow. Wszyscy zwalacie wine na rzad, ze nie wybudowal tego czy tamtego - ale to polskie biura nie zaprojektowaly promu PZB a tym samym caly projekt wtopil 2 lata. Jestescie zwykla banda nieudacznikow, ktorym ktos palcem musi pokazywac co macie robic.
03 wrzesień 2019 : 13:18 Gaugan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-16 Partyjna stocznia
Jacy WY ?! Dlaczego statki mają budować ci, którzy krytycznie komentują obiecanki cacanki Morawieckiego ? Gdy nie będzie smakował mi chleb, to mam może zastapić piekarza ? To nie rządząca partia i politycy powinni budować statki, ale widać Morawiecki i Gróbarczyk o tym nie wiedzą. Może ty im to wytłumaczysz ? Jedna partia już budowała, było to w PRL-u i wszyscy wiedzą jak to się skończyło.
03 wrzesień 2019 : 13:46 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Ludzie sa od budowy a nie rzad
Prom projektowaly polskie biura i wyszla klapa. Bo polskie biura nie maja juz tych kompetencji co kiedys. Proste. Polski przemysl sie zwija bo ludzie nie maja kompetencji. Nie rzad. Ludzie. To od ludzi zalezy jak bedzie wygladal polski przemysl, a rzad tylko u was chce kupowac te statki. ale nic im nie wychodzi. Bo wszedzie nieudaczniki.
03 wrzesień 2019 : 14:22 Gaugan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-11 Ludzie, to też rząd.
Tak się dziwnie składa, że wszystkie stocznie, którymi zarządza Państwo, balansują na progu upadłości. A przypominam, że politycy PiS uważają, że to oni są teraz tym Państwem. Od czterech lat PiS zapowiada odbudowę przemysłu stoczniowego i jakie mamy tego efekty ? Ślązak nadal nieukończony, stępka promu od dwóch lat rdzewieje, a teraz impreza z klejonym taśmą kadłubem lodołamacza. Co się dzieje w odkupionej Stoczni Gdańskiej ? Buduje już statki ? Przypominam, że są jeszcze w Polsce stocznie prywatne. Tam ludzie budują projektowane w Polsce prawdziwe statki i okręty, a kierownictwo tych stoczni nie robi medialno-propagandowych widowisk z klejonymi taśmą kadłubami.
03 wrzesień 2019 : 15:54 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Dlaczego kłamiesz?
Stępka nie rdzewieje. Bzdety płatnego hejtera Zahorskiego nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Lodołamacz jest robiony przez podwykonawcę, stocznię prywatną - nie wiesz o tym? Kogo krytykujesz?
03 wrzesień 2019 : 20:30 Marek B. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 tępy lud w każde słowa wierzy ?
a ty karmisz się słowami czy jedzeniem ? słowa nic nie kosztuja dopiero czyny wymagaja wysiłku a z tego co widac to morawiecki potrfai tylko -paplac i obiecywac
20 wrzesień 2019 : 06:01 Jan stoczniowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 WINNY JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE RZĄD !
DO DZIADOWSKICH FIRM SIĘ NIE ZLECA TYLKO JE SIĘ LIKWIDUJE ! RZĄD Z PREMEDYTACJĄ ZLECIŁ DZIADOSTWU, WIEDZĄC ŚWIADOMIE, ŻE TO JEST DZIADOSTWO ! Z PROMEM BĘDZIE TO SAMO ! 500 OSÓB I NIE TYLKO NIE MIAŁ KTO ZROBIĆ ALE I PRZYPILNOWAĆ KOOPERACJĘ. TO SPONSOROWANIE WYBORCÓW PISU W TEJ PSEUDOSTOCZNI. PO CO PRACOWAĆ JAK MOŻNA TYLKO PIS POPIERAĆ.
04 wrzesień 2019 : 21:51 Mądrala Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 Pis zarzady
No cóż banda nieudaczników to zarządy obstawione przez miernoty z pisu. Więc jak góra nie ma wiedzy i nie wie czego chce to zwykły pracownik ma za to odpowiadać? To że biura słabe to jedno ale trzeba wiedzieć też co projektujemy... raz lajba ma mieć 180m potem w dokumentacji poglądowej już ma 211 a teraz to coś o 230m pitola
03 wrzesień 2019 : 14:31 K Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Tak a w tych prywatnych stoczniach siedza
Profesjonalisci od spawania kadlubow. Polskiego przemyslu okretowego juz dawno nie ma. Jedna Remontowa robi jakies kapcie, ale tego sie nie da porownac do tego co kiedys robiono i do tego co produkuja stocznie np Niemieckie, jak w Meyer Werft w Papenburgu. Bicie piany i tyle.
03 wrzesień 2019 : 15:02 Gaugan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 bez tytułu
Meyer Werft w Pappenburgu zespala wykończone elementy statków zbudowane min. w Polsce i robi to tylko dla tego, że ma odpowiedniej wielkości halę produkcyjną. koszty budowy statków w Niemczech są 5-6 krotnie wyższe niż w Azji, dla tego tylko zepalają gotowe elementy statków tanio budowane w stoczniach w krajach byłego "bloku radzieckiego".
03 wrzesień 2019 : 19:18 marek 111 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Myśli
Meyer przede wszystkim statki projektuje i sprzedaje. Największą wartością jest jest tzw. własność intelektualna, czyli to co ludzie mają w głowach. I o tym u nas się zapomina, myśląc ciągle w kategoriach rodem z PRLu, czyli przerobionych ton stali. A to najprostsza, "czarna robota", którą zleca się podwykonawcom. Zarabia się na sprzedaży, projekcie i wyposażeniu i to robi Meyer. Z klocków składa się tylko najprostszą część - stalowy kadłub.
A płaci się za wartość intelektualną. U nas ciągle PRL, nawet promu nie zaprojektowaliśmy, bo rządzącym ciężko było płacić za to co powstaje w ludzkich głowach. Lepiej zrobić propagandowy show dla ślepo głosujących mas z jakąś atrapą stępki czy poklejonymi taśmą sekcjami kadłuba jakiegoś "kajaka".
04 wrzesień 2019 : 06:08 Batory2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Stocznie
Na całym świecie z kilkoma wyjątkami stocznie są prywatne. Meyer najlepszym przykładem.
05 wrzesień 2019 : 06:49 Maxi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Polscy projektanci
Kolego Gałgan, nie wiesz nic o procesie projektowania Ropaxa w Polsce to się nie wypowiadaj. Powtarzasz właśnie propagandę rządową. To nie wina biura projektowego że projekt nie został skończony, lecz tych, którzy za ten projekt płacili i ustalali warunki graniczne.
04 wrzesień 2019 : 16:08 Sl140 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-8 NIC NIE POTRAFI
Ta ekipa umie jedynie z kraju co przejela w ruinie wyplac 500+ i reste obiecac.

Elektryczne samochody
Promy
Mieszkania
Reparacje
Skromnosc politykow

Jak dlugo same obiecanki wystarcza ciemnemu ludowi?
03 wrzesień 2019 : 13:54 KUKU Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 trzeźwy
Spieszę wyjaśnić, że nie ma takiego etapu budowy statku jak "odbiór stalowego kadłuba". Jest "rozpoczęcie cięcia blach", jest "położenie stępki", wodowanie, chrzest i przekazanie armatorowi. No ale idą wybory, więc trzeba było wymyślić jakiś etap budowy, który dałby się pokazać w TVPiS.
03 wrzesień 2019 : 14:47 bulleton Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 Nowy
Nie było dotychczas, ale teraz jest. Nowa świecka tradycja, tak jak kładzenie stępki jeszcze przed zatwierdzeniem projektu. Kto ignorantowi zabroni?
04 wrzesień 2019 : 05:53 SSN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Obniżenie prestiżu
Szkoda , że zrobiono tą imprezę z poklejonym kadłubem , bo w ten sposób, jeszcze bardziej obniżono prestiż gryfiańskiego stoczniowca . A w Remontowej i Remontowej Shipbilding pewno nie mogą zrozumieć o co chodzi w tym Szczecinie . Oni też pokazują swoje zbudowane statki , ale tylko wtedy , gdy statek jest przed wyjściem w próby morskie , lub jest już po próbach i czeka na wyjście w pierwszy rejs .
03 wrzesień 2019 : 19:07 Szkodaa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-11 Tak się buduje
Tak się buduje rzeczne lodołamacze w Polsce, tyle, że obecna władza to prywatnej i odnoszącej sukcesy stoczni nie przyjedzie, bo tam nie ma co wstawać z kolan.
[link usunięty]
04 wrzesień 2019 : 06:11 SSN Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 Odbudowa przemysłu okretowego
Mijaja cztery lata i praktycznie nic konkretnego nie zrobiono. Mydlenie oczu to opowieści które przyjmują ludzie spoza wybrzeża ludzie którzy nic nie wiedzą o pracy stoczniowcow. Prawda jest taka że stocznię obecne władze nie odbuduja.
04 wrzesień 2019 : 07:04 Keshet Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Ale beka!
Postów 10 x więcej niż tej informacji. Czyli jednak panowie redaktorzy z portalu wiedzą, co robią :-)
04 wrzesień 2019 : 07:24 Rudy Lis Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Dobrze robia
Portal branżowy, to branża dyskutuje. Dobrze ze chociaż tu można dawać komentarze. Tylko niektóre mogliby moderowac, bo są obraźliwe.
04 wrzesień 2019 : 07:38 Maxi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 PM to dobry biznes
Zarabiają reklamami na bece
05 wrzesień 2019 : 14:48 Bac Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 Paradoks sukcesu
Czytam i widzę, że i władza i sporo czytających ciągle tkwi głową w PRLu i tamtym myśleniu.
Odnoszę wrażenie, że ciągle większym sukcesem będzie u nas zwodowanie/zbudowanie promu zbudowanego wg. obcego projektu, z wyłącznie importowanym wyposażeniem niż zbudowanie w Chinach promu wg. polskiego projektu, z wyposażeniem dostarczonym przez polskich dostawców. I tu tkwi ta różnica, w większości cywilizowanych krajów sukcesem będzie to drugie, u nas ciągle to pierwsze. To pokazuje jak głęboko tkwimy mentalnie w PRLu.
04 wrzesień 2019 : 07:29 Batory2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Stocznie
Odbudowa stoczni polskich nie została uruchomiona, nie podjęto konkretnych decyzji i działań.
Po to by stocznie mogły pracować potrzeba ludzi a dziś ich nie ma nie jest żadną tajemnicą , że ludzie ze stoczni szczecińskich dziś pracują za zachodnią granicą czyli w Niemczech podobnie w Trójmieście tutaj byli stoczniowcy są zatrudnieni w różnych krajach europejskich m.in. w Norwegii,
Niemczech, Francji czy Danii. W Stoczni Gdańskiej podjęto próby ściągania różnych małych firemek
lecz nie da to efektu poza wypływem kasy. By odbudować przemysł trzeba opracować program
konkretnych działań a nie opowiadać bajek.
04 wrzesień 2019 : 07:32 Baldar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 Miglanc
Przestańcie krytykować,lepiej idźcie na wybory i wybierzcie KONFEDERACJĘ.Wszyscy jak jeden mąż,możecie wy***** Danielsa z Polski.Polska jest dla Polaków...
04 wrzesień 2019 : 16:23 Henryk Koll Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-15 Daniels, Daniels...
Jack???? Ten na butelce od whisky??? Ale dlaczego wyj... Whisky moja żono, jednak Tyś najlepszą z dam - śpiewał Dżem.
04 wrzesień 2019 : 17:49 Burbon Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-9 Daniels
Bo prawdziwy Polak pije wyborową
05 wrzesień 2019 : 06:44 Maxi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Prawdziwy Polak
I to czystą zagryzaną ogorem kiszonym
05 wrzesień 2019 : 14:49 Mini Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: