Stocznie, Statki

W sobotę, 13 lipca rano czasu lokalnego, rozpoczęła się operacja dokowania dużego wycieczkowca Carnival Vista na ciężarowcu flo-flo Boka Vanguard, co jest określane jako pierwsza tego rodzaju operacja w historii branży. 

Wcześniej Boka Vanguard przebywał przez pewien czas w stoczni we Freeport, gdzie zainstalowano na jego pokładzie odpowiednio umiejscowione podkłady pełniące rolę kilbloków.

Po wynurzeniu półzanurzalnego ciężarowca wpływnego (co oznaczało podniesienie wycieczkowca ponad poziom wody, tak, jak na doku pływającym), Boka Vanguard ze statkiem pasażerskim na pokładzie skierował się do Freeport na Wyspach Bahama, by służyć jako dok pływający podczas remontu Azipod'a (gondolowego pędnika azymutalnego) wycieczkowca. Wieczorem tego samego dnia był już zacumowany w stoczni Grand Bahama Shipyard we Freeport.

Więcej o tej operacji w naszym wcześniejszym materiale: Wycieczkowiec na największym ciężarowcu wpływnym na świecie (VIDEO)

PBS

 

Podkłady pełniące role kilbloków przygotowane na pokładzie ciężarowca przed zadokowaniem Carnival Vista

 

Carnival Vista po wprowadzeniu nad ciężarowiec Boka Vanguard (u góry) i wprowadzanie wycieczkowca nad pokład zanurzonego ciężarowca (na dole).
Podkłady pełniące role kilbloków przygotowane na pokładzie ciężarowca przed zadokowaniem Carnival VistaCarnival Vista po wprowadzeniu nad ciężarowiec Boka Vanguard (u góry) i wprowadzanie wycieczkowca nad pokład zanurzonego ciężarowca (na dole).

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter