Stocznie, Statki

Podchorążowie z Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej odbyli praktykę specjalistyczną, technologiczno-remontową w stoczni Saab Kockums w Karlskronie w Szwecji.  

Na szkolenie praktyczne w jednej z najlepszych stoczni na świecie pojechało 5 studentów wojskowych III roku, kierunku mechanika i budowa maszyn. Opiekunem praktyki towarzyszącym podchorążym był kpt. mar. mgr inż. Marek Dudziński.  

Była to kolejna edycja praktyki specjalistycznej, na którą wysyłani są podchorążowie oraz studenci cywilni WME w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej i firmą SAAB Kockums AB. Praktyka odbywała się w terminie od 26.05.2019 r. do 01.06.2019 r.

W trakcie kolejnych dni podchorążowie zapoznawali się z poszczególnymi wydziałami w stoczni oraz przydzielono im indywidualne zadania. W czasie ich wykonywania sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności przy obróbce części, obsłudze programów komputerowych sterujących maszynami CNC, wykorzystywaniu różnorodnych technik spawalniczych do łączenia części budowanego okrętu podwodnego.

Studenci poznali możliwości budowy okrętów w technologii kompozytowej oraz zalety stosowania takiej konstrukcji w przemyśle okrętowym. Podchorążowie zobaczyli okręty stacjonujące w porcie oraz zostali zapoznani z wyposażeniem wielozadaniowej jednostki Coast Guard. Przedstawiono im i szczegółowo omówiono działanie poszczególnych systemów ratowniczych oraz układu napędowego. Na zakończenie praktyki zorganizowano spotkanie podsumowujące, na którym oceniono pracę, umiejętności i zaangażowanie podchorążych. Ocena praktyki wypadła bardzo pozytywnie.

rel (AMW)

0 A w domu...
Młotek, przecinak, palnik i rączka...też dla SAABa, tylko że w złotówkach:)
10 czerwiec 2019 : 21:06 Wójt z Pcimia | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter