Stocznie, Statki

Saab otrzymał ze strony Lockheed Martin Canada zamówienie na dostawę radarów Sea Giraffe AMB, dla nowych okrętów wsparcia dla kanadyjskiej marynarki wojennej.

Lockheed Martin Canada, wybrany przez głównego wykonawcę Seaspan's Vancouver Shipyards, dostarczy system zarządzania walką i zapewni jego integrację dla budowanych okrętów wsparcia klasy Protecteur. Sea Giraffe AMB będzie częścią tego systemu. Saab wykona prace w Göteborgu w Szwecji i Halifax w Kanadzie, a dostawy będą realizowane w latach 2020–2022.

- Z radością będziemy dalej wspierać kanadyjską marynarkę wojenną naszymi najnowocześniejszymi radarami Sea Giraffe AMB - mówi Andrew Carp, wiceprezes i szef działu Saab Surveillance.

Okręty klasy Protecteur są kluczową częścią Kanadyjskiej Narodowej Strategii Budowy Okrętów. W swoich założeniach mają służyć jako elastyczna, wielozadaniowa i zdolna do realizacji zadań w skali globalnej platforma, z możliwością prowadzenia misji zarówno pełnomorskich, jak i w strefach przybrzeżnych. Zapewnią dostawy paliwa, amunicji, części zamiennych i innych materiałów między okrętami na morzu, będą w stanie przewozić ładunki, wspierać operacje na lądzie i reagować na zagrożenia w warunkach zmiennego poziomu bezpieczeństwa.

Saab w przeszłości dostarczał radary do kanadyjskich fregat klasy Halifax.

rel (Saab AB)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2426 4.3284
EUR 4.5545 4.6465
CHF 4.4182 4.5074
GBP 5.3086 5.4158

Newsletter