Stocznie, Statki

Gunnar Langva to częściowo wyposażony trawler pelagiczny dla norweskiej firmy rybackiej z siedzibą w Ålesund. Zbudowany według projektu koncernu Rolls-Royce NVC 353 i zwodowany w stoczni Remontowa Shipbuilding trafi do stoczni Westcon w Norwegii na prace wykończeniowe.

We wtorek, 9 kwietnia, w stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy Remontowa Holding odbyło się wodowanie techniczne trawlera pelagicznego dla armatora Gunnar Langva AS.

Jednostka o długości 74,8 m i szerokości 15,5 m zostanie wyposażona m.in. w system steru i śruby napędowej zintegrowanych hydrodynamicznie Promas i zestaw wciągarek hydraulicznych Rolls-Royce’a.

To szósty statek z rzędu z nazwą Gunnar Langva na burcie. Jednostka dołączy do floty armatora jeszcze w tym roku. Warto dodać, że to drugie zamówienie Gunnar Langva AS w stoczni Westcon. Poprzedni statek dostarczono w 2013 roku.

Obecnie program produkcyjny stoczni Remontowa Shipbuilding SA liczy łącznie 18 jednostek pływających, w tym 16 w pełni wyposażonych (dwa niszczyciele min i sześć holowników dla Marynarki Wojennej RP, cztery promy hybrydowe o napędzie elektrycznym, dwa statki wielozadaniowe dla Urzędów Morskich, dwa lodołamacze liniowe) oraz dwa częściowo wyposażone trawlery.

AL

Fot.: Sławomir Lewandowski/PORTALMORSKI.PL

Wideo: Marcin Koszałka, Maciej Bielesz/PORTALMORSKI.PL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter