Stocznie, Statki

Historyczny moment dla grupy stoczniowej Damen. Ta holenderska spółka poinformowała właśnie o podpisaniu pierwszego kontraktu na budowę statku wycieczkowego dla norweskiego rmatora SeaDream Yacht Club. 155-metrowa, luksusowa jednostka będzie pływać po całym świecie.

- Grupa stoczniowa Damen wchodzi na rynek statków wycieczkowych. Jesteśmy zaszczyceni, że SeaDream Yacht Club zdecydował się na współpracę właśnie z nami i liczymy na długoterminową relację – powiedział Andrea Trevisan, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Jak zapowiada stocznia, nowo zamówiona jednostka, określana jako Mega Yacht, będzie pływać zarówno w rejony polarne, jak i tropikalne. Zostanie zbudowana i wyposażona, łącznie z przestrzenią pasażerską, w stoczni Damen Shipyards Mangalia w Rumunii. Budowa rozpocznie się w październiku tego roku, zaś termin dostarczenia zaplanowano na wrzesień 2021 roku.

- Stocznia Damen przekonała nas doskonałą reputacją i udokumentowanymi osiągnięciami w dziedzinie innowacji w przemyśle stoczniowym – przyznał Atle Brunestad, właściciel, prezes i dyrektor generalny SeaDream.

Mimo że Damen dopiero wchodzi na rynek branży wycieczkowej, to od ponad 90 lat dostarcza jednostki dla różnych sektorów przemysłu morskiego, jak luksusowe jachty, statki typu offshore, okręty, czy jednostki typu ro-pax.

Grupa stoczniowa Damen przejęła stocznię Damen Shipyards Mangalia w Rumunii, w 2018 roku. Położona nad Morzem Czarnym, jest największą w portfelu holenderskiej grupy stoczniowej i niesie ze sobą możliwości budowy jeszcze większych i bardziej złożonych statków.

AL, rel (Damen Shipyards Group)

Wiz.: Damen Shipyards Group

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter