Stocznie, Statki

W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding powtarza się tegoroczny, zimowy zlot promów - tym razem jest ich aż sześć. Łącznie, od jesieni ubiegłego roku cumowało tu ponad 20 tego typu jednostek!

We wtorek, 12 marca do stoczni wpłynął prom pasażersko-samochodowy Pride of Burgundy armatora P&O Ferries. To oznacza, że obecnie remontowanych jest aż sześć tego typu statków. Są to: Optima Seaways i Urd, Norbay i Pride of Burgundy, Baie de Seine i Princess Anastasia.

Dotychczas takie nagromadzenie statków tego typu miało miejsce każdego roku przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, bowiem jest to najlepszy czas dla armatorów, aby odnowić klasę, podnieść komfort podróży, czy też wykonać niezbędne remonty swoich jednostek pasażerskich.

Czytaj także: Zimowy zlot promów w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA [ZDJĘCIA, VIDEO]

Tym razem możemy mówić o wiosennym zlocie. Nie było wcześniej takiej sytuacji, żeby w połowie marca remontowanych było w stoczni, aż sześć promów. Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie jesienno-zimowym w tym samym czasie stoczniowcy prowadzili prace aż na siedmiu tego typu jednostkach.

IG

Fot. Marcin Koszałka; Sławomir Lewandowski

+3 Podziwiać
To wynik realizacji 10 przykazań , które wygłosił były Dyrektor Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu na VII Forum Morskim . Niestety od 8 już lat , gdy spadli w Świnoujściu jacyś przybysze z kosmosu , rozpoczął się proces burzenia i niszczenia tego , co przez ponad 40 lat zbudowano przez świnoujskich Stoczniowców , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności , doprowadzając tą znakomitą Stocznię do ruiny . Może były Pan Dyrektor Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu , a obecnie Prezes holdingu o światowej renomie , przejmie byłą MSR S.A. do swojego holdingu , co stworzy realną szansę na rozpoczęcie odbudowy tej Stoczni , dla zasilenia budżetu Państwa należnymi podatkami , dla zmiany wizerunku branży stoczniowej regionu zachodniopomorskiego i dla utrzymania miejsc pracy Stoczniowców z pięknego Świnoujścia ? To byłoby piękne !!
15 marzec 2019 : 22:17 Podziw | Zgłoś
+2 Remontowa nie budżetowa
Zepnijta zady i zróbta se stocznię sami, nie czekajta na budżet państwowy bo sie nie doczekata: prywacien interes rozkręć sam.
17 marzec 2019 : 17:23 kot prezesa | Zgłoś
+9 Broń Panie Boże
Broń nas o Panie przed wszelkiej masci urzędnikami państwowymi,ktorzy kladą łapy na przemyśle stoczniowym w myśl hasła p.Morawieckiego "odbudujmy przemysl stoczniowy".To droga do bankructwa i ruiny.!!!!
16 marzec 2019 : 06:22 Jerzy | Zgłoś
+7 GSR
Stocznia Remontowa jest prywatną firmą z uczciwym właścicielem który nie myśli tylko o wyprowadzeniu kasy i Wyspach Kanaryjskich ale o przyszłości,i drogich inwestycjach,dbaniu o bezpieczeństwo pracy w przecież trudnych warunkach.
Zdrowia Panie Prezesie i do przodu !!!
16 marzec 2019 : 11:43 Jsn | Zgłoś
0 Jakie inwestycję ?
Cytuję Jsn:
Stocznia Remontowa jest prywatną firmą z uczciwym właścicielem który nie myśli tylko o wyprowadzeniu kasy i Wyspach Kanaryjskich ale o przyszłości,i drogich inwestycjach,!!!

O jakich mówisz inwestycjach bo w mediach nic nie słychać na ten temat .
16 marzec 2019 : 18:46 taka prawda | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2737 4.3601
EUR 4.5589 4.6511
CHF 4.4385 4.5281
GBP 5.3531 5.4613

Newsletter