Stocznie, Statki

Mowa o barce Zourite i doku Marco Polo, które w ostatnich latach zbudowano w stoczni Crist na zlecenie francuskiego konsorcjum Bouygues Travaux Publics SA. Jak informuje Dziennik Bałtycki, teraz wystawiono je na sprzedaż.

Informację o sprzedaży można znaleźć na stronie Harmony Marine Shipbrokers. Jednostki spełniły swoje zadania i czekają na oferentów, którzy zatrudnią je przy kolejnych projektach – czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Zourite to samopodnośna barka do prac budowlanych na wodach przybrzeżnych, którą gdyńska stocznia przekazała armatorowi w marcu 2016 roku. Jej budowa, wielkości czterech pełnowymiarowych kortów tenisowych, pochłonęła niemal 400 dni pracy, a do jej budowy zużyto 6800 ton prefabrykowanej stali. Jednostka pracuje wokół malowniczej wyspy La Réunion, stanowiącej zamorski departament Francji, położonej na Oceanie Indyjskim charakteryzującej się miejscami niebezpieczną, ulegającą erozji klifową linią brzegową.

Czytaj także: Zourite - samopodnośna barka ze stoczni Crist SA przekazana armatorowi z Francji

Drugą, wystawioną na sprzedaż jednostką jest dok Marco Polo, wykorzystywany do budowy osiedla apartamentowców na wodzie w Księstwie Monako. Dzięki tej inwestycji powierzchnia tego niewielkiego państwa powiększy się o ok. 6 hektarów. 

Czytaj także: Monako zwiększy terytorium - pomoże ''dok pływający'' ze stoczni Crist

Czytaj także: Pływający dok do budowy osiedla w Monako opuścił gdyńską stocznię [VIDEO]

AL, Dziennik Bałtycki

Fot.: Piotr B. Stareńczak

-5 Zbudowali barki przed potopem
Urzad Morski powinien zakupic ten zestaw, w sam raz do budowy sztucznej wyspy w Elblagu!! Problem tylko jeden - trzeba by to bylo transportowac przez Ciesnine Pilawska a tam SZLABAN!!
14 marzec 2019 : 13:49 Stary Kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter