Stocznie, Statki

W dniu 9 lutego na wodę spłynął Seven Seas Splendor - drugi luksusowy wycieczkowiec budowany dla Regent Seven Seas Cruises (RSSC). Uroczystość wodowania odbyła się we włoskiej stoczni Fincantieri.

Statek został zamówiony w marcu 2016 roku, zaś uroczyste cięcie stali odbyło się 15 marca ubiegłego roku. Jak zapowiada stocznia, prace zostaną zakończone na początku 2020 roku. Koszt budowy oszacowano na 422 mln euro.

Czytaj także: Włoska stocznia zbuduje luksusowy statek dla jednej z marek NCLH

Ma 224 m długości i podobnie jak siostrzana jednostka Seven Seas Explorer, którą przekazano armatorowi w 2016 roku, pomieści 750 pasażerów.

Warto dodać, że w styczniu 2019 roku spółka Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH), do której należy Regent Seven Seas Cruises, podpisała z tą samą stocznią umowę o wartości niemal 480 mln euro na budowę kolejnego super luksusowego statku dla marki Regent Seven Seas Cruises. Jednostka ma zadebiutować w 2023 roku.

Włoski koncern Fincantieri to czołowy koncern stoczniowy, w którym odbywają się głównie budowy wycieczkowców oraz różnego rodzaju promów.

AL

Uroczystość położenia stępki pod budowę wycieczkowca:

Komentarze   

-1 Pełna naprzód!
No pięknie a kiedy spłynie na wodę "budowany"w stoczni szczecińskiej przez pis prom dla nas? "stępka" już "gotowa"czas na wodowanie.
12 luty 2019 : 11:02 Ciapuła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1