Stocznie, Statki

W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding powtarza się ubiegłoroczny "festiwal promów". W dokach i przy nabrzeżach stoczni stoi obecnie aż siedem tego typu jednostek, a wkrótce wpłyną kolejne!

W okresie zimowym tradycyjnie już remonty promów dominują w stoczni. Jest to sezon z relatywnie mniejszym ruchem pasażerów i ładunków, tak więc większość operatorów promowych właśnie w tym czasie zleca remonty okresowe swoich jednostek.

Z usług Gdańskiej Stoczni Remontowa SA korzystają czołowi armatorzy operujący na Bałtyku, Morzu Północnym i Kanale La Manche, m.in.: Finnlines, Stena Line, Brittany Ferries, TT-Line, BC Ferries, Tallink Silja, DFDS, MOBY Spl, Eckerö Line i inn.

Widok tak dużej ilości różnych statków tego typu przebywających tu jednocześnie, który w innych stoczniach europejskich należy do rzadkości, robi duże wrażenie.

Przy stoczniowych nabrzeżach i w dokach stoją promy: Spirit of Vancouver Island (przebudowa systemu napędowego na zasilanie skroplonym gazem ziemnym), a także Finnmaid, Sassnitz, Finlandia, Tom Sawyer, Normandie, Baltic Queen i King Seaways nie licząc dodatkowych, remontowanych tu 14 jednostek innego typu, w tym platformy Petrobaltic. W najbliższych dniach ma wpłynął kolejny prom - Princess Anastasia.

Tej zimy, pierwsze promy na remonty do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA zaczęły przypływać już w ostatnich tygodniach ub. roku, a były to m.in.: Scottish Viking, Finnbreeze, Finnsea, Skania, Ark Futura.

IG, AL, GL

Fot. Marcin Koszałka, Sławomir Lewandowski

+4 A kiedy polskie?
Kiedy można się spodziewać polskich promów w Gdańsku?
15 styczeń 2019 : 12:08 Krzysztof Gdańsk | Zgłoś
+2 Skania
Przecież jak byk stoi, że była Skania. Reszta raczej przechodzi partackie łatanie w Szczecinie, ale to stamtąd wieje polityczny wiatr, więc zrozumiałe. Jakość nie ma znaczenia.
15 styczeń 2019 : 12:49 zULa | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter