Stocznie, Statki

Jak poinformowała spółka Remontowa Shipbuilding SA, należąca do grupy kapitałowej Remontowa Holding, nowym prezesem zarządu tej stoczni został Marcin Ryngwelski.

Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem (studia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - Instytut Budowy i Eksploatacji Okrętów) i prawnikiem (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - specjalizacja: prawo morskie). Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej w zakresie zarządzania oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku w zakresie zarządzania projektami. W tej ostatniej uczelni odbył także studia MBA.

W Polsce pracował m.in. w Stoczni Gdynia, a następnie przez osiem lat w stoczniach holenderskich (IHC Merwede, Keppel Verolme, Damen) oraz norweskich (Ulstein, Fjellstrand), m.in. jako kierownik projektu. Po powrocie do kraju był zatrudniony w Ośrodku Badawczo - Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej SA w Gdyni, a potem w Stoczni Szkuner we Władysławowie.

W 2017 roku trafił do grupy Remontowa Holding, w której był prezesem zarządu spółki Remontowa Electrical Solutions, a od lutego 2018 także Stal-Rem SA.

GL

Fot.: Sławomir Lewandowski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter