Stocznie, Statki

Irish Continental Group plc (ICG) 12 grudnia odebrał swój nowy prom W.B.Yeats zbudowany w niemieckiej stoczni Flensburger Schiffbau-Gesselschaft & Co.KG. Będzie pływać w barwach Irish Ferries.

W.B.Yeats (stoczniowy nr budowy 771) pomieści 1800 pasażerów, oferując 440 przestronnych kabin, w tym luksusowe apartamenty. Jak pisał w komunikacie Irish Continental Group plc, statek dysponuje 2800 metrami linii ładunkowej, które pomieszczą 165 pojazdów ciężarowych, a dodatkowy pokład do przewozu pojazdów osobowych posiada w sumie 300 miejsc.

Nową jednostkę zaprojektowano i zbudowano zgodnie z najwyższymi standardami. Technologia oczyszczania spalin i systemy oczyszczania wody balastowej spełniają regulacje środowiskowe i zapewniają optymalne zużycie paliwa przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Prom zasilany jest czterema silnikami o mocy 33 600 kW, co zapewnia wysoki poziom niezawodności eksploatacyjnej 

Warto dodać, że nadbudówkę promu zbudowano w stoczni Marine Projects w Gdańsku. 

Czytaj także: Stocznia Marine Projects przekazała niemieckiej FSG dużą nadbudówkę na prom, będą kolejne

W.B.Yeats zostanie przekazany Irish Ferries i oczekuje się, że pierwszy komercyjny rejs na trasie Dublin - Holyhead odbędzie się na początku stycznia 2019 roku, a następnie w marcu 2019 roku przejdzie na trasę Dublin - Francja.

AL

1