Stocznie, Statki

AIDAnova, pierwszy na świecie statek wycieczkowy napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG), został właśnie dostarczony armatorowi – AIDA Cruises. Jednostkę zbudowano w stoczni Meyer Werft w Papenburgu.

AIDAnova to statek o długości 337 m i szerokości 42 m. Na pokład przyjmie 6600 pasażerów, którzy będą mieli do wyboru tradycyjne kabiny, ale także m.in. apartamenty typu penthouse, mniejsze, ale równie luksusowe apartamenty, a także kilkanaście restauracji i barów.

Termin przekazania statku był dwukrotnie przekładany. Jak czytamy na stronie World Maritime News, stocznia potrzebowała więcej czasu na dokładne przetestowanie wszystkich systemów w celu zapewnienia płynnej eksploatacji statku. Wycieczkowiec, dzięki czterem dwupaliwowym silnikom, może być obsługiwany zarówno w porcie, jak i na morzu, z wykorzystaniem obecnie najbardziej przyjaznego dla środowiska i najniższego poziomu emisji paliw kopalnych. 

Przypomnijmy, że uroczystość położenia stępki pod budowę AIDAnova odbyła się 6 września 2017 roku. Jest to pierwszy z dwóch statków nowej generacji dla tego operatora. Zaoferuje tygodniowe rejsy na trasie Gran Canaria i Teneryfa, zawijać będzie także na Maderę, Lanzarotę i Fuerteventurę. W 2021 i 2023 r. do floty AIDA Cruises dołączą dwa dodatkowe statki nowej generacji.

AIDA Cruises jest częścią Carnival Corporation & plc, największego na świecie koncernu cruisingowego. W swym portfolio posiada kilka najbardziej znanych na rynku wycieczkowych marek jak m.in.: Carnival Cruise Lines, Costa Crociere, Cunard Line, Holland America Line, Ibero Cruises, Ocean Village, P&O Cruises, P&O Cruises Australia, Princess Cruises, Seabourn Cruise Line.

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter