Stocznie, Statki

Ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA w pierwsze próby morskie wypłynął w piątek 14 bm. jeden z dwóch hybrydowych promów pasażersko-samochodowych o napędzie elektrycznym. Chodzi o jednostkę o numerze budowy 617/1.

Jednostki dla brytyjskiego armatora Transport for London będą obsługiwać połączenie między dzielnicami Woolwich i North Woolwich na Tamizie. Każdy z promów, z 210-metrowym pasem ładunkowym ro-ro, zabierze na pokład jednorazowo 150 pasażerów i 45 samochodów osobowych.

Wyposażone w napęd hybrydowy, zapewnią wiele korzyści, a przede wszystkim przyczynią się do obniżenia kosztów eksploatacji oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Ponadto, zespoły prądotwórcze zostaną wyposażone w dodatkowy system oczyszczania spalin, dzięki czemu będą to najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku jednostki pływające po Tamizie.

Kontrakt na budowę jednostek zrealizowano w wyniku rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego w 2015 roku przez Transport for London i przeprowadzonego według zasad i procedur Unii Europejskiej. Wśród konkurentów znalazły się renomowane stocznie z Hiszpanii, Niemiec, Finlandii i Holandii. 

Transport for London to jednostka organizacyjna samorządu terytorialnego Londynu utworzona w 2000 r.

Czytaj także: Równoczesne wodowanie dwóch promów hybrydowych w stoczni Remontowa Shipbuilding

AL

Fot.: Maciej Bielesz, Ireneusz Gradkowski

0 A tak wyglądało rozpoczęcie budowy...
https://www.portalmorski.pl/tv/filmy/hybrydowe-promy-dla-londynu-w-budowie/
17 wrzesień 2018 : 10:08 Barbarus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter