Stocznie, Statki

W należących do Austal zakładach mieszczących się w Balamban na Filipinach rozpoczęły się prace nad nowym katamaranem dla firmy Fjord Line. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa jednostka będzie gotowa w 2020 r. Statek będzie obsługiwał kluczową dla Fjord Line trasę Kristiansand-Hirtshals.

Proces budowy nowej jednostki, która za dwa lata dołączy do floty Fjord Line, zaczął się tradycyjnie od uroczystości cięcia blach. W tym wypadku mowa o blachach aluminiowych. Właśnie z tego materiału wykonany zostanie statek, co w połączeniu z innowacyjnym podejściem do projektu kadłuba (za projekt odpowiedzialni są eksperci z Austal Australia) ma przynieść konkretne korzyści. Jedną z nich będzie niższe będzie dużo niższe zużycie paliwa.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc budować ten nowy, ewolucyjny statek dla Fjord Line – jednego z czołowych na świecie komercyjnych operatorów promowych - powiedział David Singleton ze stoczni Austal w oficjalnym komentarzu, gdy okazało się, że właśnie tej firmie powierzono zbudowanie nowoczesnej jednostki.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter