Stocznie, Statki

W odpowiedzi na wymagania opracowywane przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii przedstawione w Narodowej Strategii Budowy Okrętów, BAE Systems i producent statków cywilnych Cammell Laird połączą swoje umiejętności inżynierskie i związane z projektowaniem okrętów, a także doświadczenie w zakresie systemów bojowych. Firmy podpisały porozumienie w celu złożenia wspólnej oferty na produkcję adaptowalnych fregat wielozadaniowych Typ 31e.

- Typ 31e jest ważnym programem. Nasza wiedza w zakresie projektowania i inżynierii okrętów, systemów zarządzania walką i kampanii eksportowych sprawia, że jesteśmy w stanie przyczynić się do sukcesu tego programu. Cieszymy się z możliwości współpracy z Cammell Laird, z którym mamy silne i owocne relacje, związane z programem budowy lotniskowców i okrętów podwodnych typu Astute - skomentował Iain Stevenson, dyrektor zarządzający działu okrętowego BAE Systems.

- Cammell Laird z dużym zadowoleniem przyjmuje Narodową Strategię Budowy Okrętów i przetarg na jednostki Typ 31e. Zaoferujemy brytyjski projekt okrętu i system bojowy, budowę okrętów w Wielkiej Brytanii i łańcuch dostaw obejmujący wielu podwykonawców w Wielkiej Brytanii. Będziemy współpracować z BAE Systems oraz A&P, aby skutecznie, terminowo i elastycznie zrealizować ten ważny dla kraju projekt. Cammell Laird jest dumne z roli głównego wykonawcy w przetargu na budowę okrętów Typu 31e - dodał John Syvret CBE, prezes Cammell Laird.

BAE Systems będzie współpracować z Cammell Laird, które zostanie głównym wykonawcą odpowiedzialnym za budowę i montaż okrętów. Pozwoli to BAE Systems odpowiednio wspierać Narodową Strategię Budowy Okrętów przy jednoczesnym realizowaniu dostaw pięciu okrętów patrolowych (Offshore Patrol Vessels) oraz pierwszych trzech fregat Typu 26 City, na czas, zgodnie z kontraktem, budżetem i najwyższymi standardami jakości.

Specjalistyczne i wypracowane przez lata zdolności BAE Systems w dziedzinie inżynierii i projektowania okrętów oraz systemów bojowych, w połączeniu z bogatym doświadczeniem Cammell Laird w budowie okrętów, stawiają firmę na czołowej pozycji w programie Typ 31e.

W Narodowej Strategii Budowy Okrętów jasno stwierdzono, że projekt Typ 31e zapewni zwiększenie potencjału eksportowego. Dzięki swojej udokumentowanej wiedzy i doświadczeniu w działaniu na rynkach eksportowych BAE Systems ma doskonałą pozycję, aby wykorzystać to doświadczenie w osiągnięciu celów eksportowych okrętów Typ 31e.

rel (BAE Systems)