Stocznie, Statki

Popularny przewoźnik promowy, specjalizujący się w przewozach promowych na Wyspy Kanaryjskie, inwestuje we flotę. Przedstawiciele firmy Fred. Olsen poinformowali o zamówieniu dwóch nowych jednostek. Wartość zamówienia przekracza 100 milionów euro.

Każdy z nowych promów będzie miał 117 metrów długości i przygotowany będzie do przyjęcia na pokład 1100 pasażerów oraz 276 pojazdów osobowych. Będą to szybkie, wykonane z aluminium jednostki typu trimaran, które rozwijać będą prędkość 38 węzłów (70 kilometrów na godzinę).

Prace konstrukcyjne nad nowymi statkami mają się rozpocząć w przyszłym roku. Zgodnie z kontraktem, który hiszpański armator podpisał ze specjalizującą się w produkcji szybkich promów stocznią Austal, statki mają zostać dostarczone w terminie odpowiednio 29 i 36 miesięcy. Austal oraz Fred. Olsen miały okazję już współpracować. Australijska stocznia, która odpowiedzialna jest również za projekt nowych jednostek, przygotowała dla operatora promowego największy na świecie statek typu trimaran - zbudowaną w 2005 r. jednostkę Benchijigua Express.

Więcej >>>

PromySkat.pl