Stocznie, Statki

W piątek, 23 czerwca około południa do gdyńskiego portu wejdzie statek pasażerski , najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port.

Pływający pod banderą Bahama Norwegian Getaway należy do armatora Norwegian Cruise Line i jest jednym z największych statków pasażerskich świata. Liczy niemal 326 metrów długości (GT 145,655), a na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów.

Ta innowacyjna jednostka, z przepiękną promenadą na świeżym powietrzu i wieloma atrakcjami, głównie wypływa w tygodniowe rejsy z Miami w rejon Wysp Karaibskich. Po raz pierwszy w historii zawinie do polskiego portu 23 czerwca około południa. Zacumuje w Gdyni przy Nabrzeżu Francuskim.

W bogatej ofercie rozrywkowej, kulinarnej, sportowej i rekreacyjnej statku znaleźć można m.in. teatr, bibliotekę, galerię, niemal 30 restauracji, Aqua Park z 5 zjeżdżalniami oraz zajmujący 3 pokłady kompleks sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki, polem do gry w minigolfa oraz bieżnią. Na pokładzie Norwegian Getaway znajduje się też ogromny park linowy, ściana wspinaczkowa, klatka linowa ze zjeżdżalnią, a dla najodważniejszych śmiałków - wąskie platformy, wychodzące kilka metrów poza obręb statku.

Sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie rozpoczął się 14 maja i potrwa do 6 września. W tym czasie mieszkańcy Gdyni będą mogli podziwiać aż 18 imponujących wycieczkowców, które odwiedzą Gdynię łącznie aż 43 razy.

Dotychczasowy rekord pod względem wielkości należał do cumującego w Porcie Gdynia w 2007 roku Navigator of the Seas (GT 139,570), a rekord długości należał do Celebrity Eclipse (317 m długości). Port Gdynia, jako jedyny w Polsce, posiada nabrzeże dedykowane do obsługi statków pasażerskich tej wielkości.

Czytaj także: Sezon wycieczkowców 2017 w Gdyni z rekordowym statkiem

Gdynia.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter