Stocznie, Statki

Polski Rejestr Statków, we współpracy z krajowymi kooperantami, rozpoczął proces wdrażania Zdalnych Technik Inspekcji na klasyfikowanych przez siebie statkach. W ramach tego programu, celem przeprowadzania inspekcji konstrukcji kadłuba w trudno dostępnych miejscach, realizowany jest pomysł wykorzystania dronów.

Dzięki zastosowaniu tych urządzeń osiągalne stało się wykonanie inspekcji w przestrzeniach zamkniętych: m.in. ładowniach statków, zbiornikach paliwowych, zbiornikach balastowych.

Odpowiednio przystosowane do tych specjalnych celów drony, przekazują obraz trudno dostępnego elementu w czasie rzeczywistym na wybrane urządzenie znajdujące się w rękach Inspektora. Transmisja może być nagrywana, co daje możliwość bardzo dokładnej oceny stanu  badanego obiektu.

Poniżej link do filmu z inspekcji zbiorników cargo na tankowcu Icarus III klasyfikowanego przez PRS, wykonanej przy użyciu drona przystosowanego do prac w przestrzeniach zamkniętych produkcji firmy Droneinspections.pl i we współpracy z firmą pomiarową Stefship oraz Armatorem statku.

Czytaj także: W Remontowej SA testowano drony przy inspekcjach wnętrz statków [VIDEO]

rel (PRS)

1 1 1 1

Newsletter