Stocznie, Statki

Katamaran do obsługi serwisowej ferm łososia w Norwegii jest już na wodzie. To kolejna jednostka techniczna wodowana w stoczni firmy Poltramp Yard w Świnoujściu - informuje portal iŚwinoujście.pl.

Jak czytamy na portalu, jest to już czwarte i zarazem ostatnie w tym roku wodowanie nowej jednostki w świnoujskiej stoczni.

- Jest to jednostka techniczna do obsługi serwisowej ferm łososia w Norwegii - informuje Krzysztof Wroński, commercial manager Poltramp Yard SA - Konstrukcja kadłuba i nadbudówki wykonana została z aluminium przez Alumare sp. z o.o., w naszej nowej hali. Katamaran będzie u nas kompletnie wyposażany - "pod klucz" i gotowy popłynie do Norwegii w marcu 2016 - dodaje.

Jednostka ma długość 18 metrów, szerokość 12 metrów i 2,5 m zanurzenia. Pływać nią będzie pięciu członków załogi.

Poltramp Yard SA to firma z wieloletnią tradycją działająca w sektorze przemysłu stoczniowego i konstrukcji stalowych. Doświadczenie pracowników i innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają na budowanie statków począwszy od koncepcji i projektowania, poprzez całościową budowę, aż po przekazanie jednostki armatorowi.

Poltramp wykonuje również skomplikowane remonty i przebudowy statków specjalistycznych i rybackich oraz świadczy usługi wyjazdowych remontów na terenie Europy. Realizuje prace z zakresu instalacji elektrycznych i automatyki oraz hydrauliki siłowej. Kompleksowy zakres prac wykonywany przez stocznię, terminowość i jakość prac pozwala na utrzymanie silnej pozycji na rynku stoczniowym. Stocznia prowadzi swoją działalność w Świnoujściu i Szczecinie tworząc miejsca pracy dla 190 osób.

iswinoujscie.pl, rel (Poltramp)

0 Komfort spokoju
gratulacje dla Zarządu i Załogi Firm POLTRAMP YARD & ALUMARE oraz kolegów .Istota nabrzeża 87 daje Wam luksus spokoju w skutecznym działaniu. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę Wam dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności .Szczęść Boże !
23 grudzień 2015 : 20:25 Antoni Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1