Stocznie, Statki

Niezwykły los może spotkać zbudowany w Gdyni samochodowiec, jeżeli znaleziony na nim proszek okaże się narkotykiem, i zrealizowane zostaną zapowiedzi władz kraju, w którym zatrzymano statek. W porcie Mombasa na statku Høegh Transporter znaleziono nielegalną broń i prawdopodobnie narkotyki. Aktualnie trwa dochodzenie.

Statek należący do norweskiego armatora Høegh Autoliners przypłynął do Mombasa z Indii kilka dni temu m.in. z samochodami należącymi do ONZ. Na jego pokładzie odnaleziono biały proszek, który wciąż jest badany. Jeżeli okaże się narkotykiem, tamtejsze władze mogą nakazać zatopienie jednostki. Taką politykę stosuje się tam wobec tych statków, na których dokonano przemytu. 

Armator w oficjalnym komunikacie wydanym w środę, 23 września, nie odnosi się do tych informacji, ale przekonuje o współpracy z władzami Kenii i spodziewa się, że statek zostanie szybko wydany, aby kontynuować swoją podróż. 

Samochodowiec Høegh Transporter (poprzednio HUAL Transporter) został zbudowany w Stoczni Gdynia SA w 1999 roku (był to pierwszy statek projektu 8168). Ma 200 m długości, 21 400 ton nośności i może przewozić do 6658 samochodów osobowych.

AL 

Komentarze   

+1 dobre
Oni za kilka ziarenek statek zatopią bo to dragi a w Polsce budy magazyny i magazynki z dopalaczami i innymi cudami i co. Nie umiemy sobie poradzić od nich się uczyć .
26 wrzesień 2015 : 10:28 olo1 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 hmm
jak zatopią potrzebny im będzie nowy i wtedy może znów złożą zamówienie w stoczni w Gdyni ?
27 wrzesień 2015 : 11:07 lkombinator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1