Stocznie, Statki

Firma ICD Polska będąca polskim oddziałem norweskiej grupy kapitałowej ICD Industries AS rozszerza działalność na Pomorzu o produkcję szaf elektrycznych. W nowym zakładzie, zlokalizowanym w parku logistyczno-przemysłowym SKKW w Gdańsku, firma zamierza zatrudnić ok. 15 elektromonterów oraz inżynierów elektryków.

Świadczymy usługi w dziedzinie projektowania systemów zasilania, automatyki i sterowania, a także w zakresie wykonawstwa instalacji i produkcji szaf elektrycznych dla branży morskiej, oil&gas, offshore oraz na rynek lądowy – mówi Wojciech Maroski, dyrektor zarządzający ICD Polska.

Firma specjalizuje się w elektrycznych systemach napędowych, w szczególności przekształtnikowych – projektuje systemy m.in. dla wciągarek, dźwigów, trapów dla obsługi farm wiatrowych. ICD Polska realizuje kompleksowe realizacje, począwszy od projektu koncepcyjnego i wykonawczego, przez montaż i uruchomienie, po serwis. Od 2012 roku istnieje w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym biuro projektowe ICD Polska zatrudniające 13 osób.

Co zadecydowało o wyborze hali SKKW? Przede wszystkim dogodna lokalizacja (bliskość portów morskich, obwodnicy południowej, autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7), umożliwiająca sprawny transport rozdzielnic do odbiorców. Równie istotnym czynnikiem okazał się wysoki standard wykończenia hali, w której zakład będzie się mieścił oraz możliwość rozbudowy powierzchni produkcyjnej – wyjaśnia Wojciech Maroski.

Stworzyliśmy nasz park z myślą o firmach, takich jak ICD – firmach poszukujących niewielkiej A-klasowej powierzchni magazynowo - produkcyjnej w dobrej lokalizacji. Nie konkurujemy z Goodmanem czy Panattoni, którzy skupiają się na wielkich projektach. My zapraszamy mniejszych przedsiębiorców i oferujemy im moduły już od 340 m² – komentuje Krzysztof Słodkowski, współwłaściciel SKKW.

Projekt ICD pokazuje potencjał Pomorza pod kątem przyciągania nowych inwestycji w sektorze przemysłu morskiego oraz elektronicznego. Sektor morski rozwija się znakomicie – stocznie mają pełne portfele zamówień często oferując kompleksowy zakres usług - od projektu po budowę, remonty i przebudowy. Konkurencyjność oparta jest na specjalizacji, nacisk kładziony jest przede wszystkim na wysoką jakość produktów, realizowane są nowe działania badawczo rozwojowe. Pamiętajmy jednak, że o sile branży w regionie świadczą zarówno stocznie, jak i ich poddostawcy oraz inni, często mniejsi producenci dla przemysłu morskiego. I tutaj pojawiają się nasze inne specjalizacje – w przypadku ICD jest to elektronika. Liczymy na więcej projektów, które będą czerpać zarówno z naszej doskonałej nadmorskiej lokalizacji, rozwijającej się coraz szybciej branży stoczniowej oraz kompetencji w obszarze innych branż przemysłowych - mówi Mikołaj Trunin, Project Manager ds. produkcji w Invest in Pomerania.

rel (InvestInPomerania.pl)

 

+4 Burza w szklance wody ......
OK tyle z tego dobrego ze 15 osob znajedzie prace - ale robienie z tego wielkiego halo jes smieszne ..... Firma ma gdzies w okolicy zamowienie na jakas serie - sadzac po liczbie osob zatrudnionych raczej mala - I autostrady I drogi ekspresowe oraz porty nie maja tu tak kluczowego znaczenia - bo do dowozu komponentow I wywozu produktow wystarczy dostawczak typu Sprinter :) Ot Norwegowie postanowili sprawdzic czy da sie niezle obnizyc koszty produkcji ( Polskie Place) I utrzymac jakosc...... A tu cud mniemany - sukces intergalaktyczny :):) a to poprostu burza w szklance wody - I tyle
30 marzec 2015 : 15:09 Dziad | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0323 4.1137
EUR 4.2919 4.3787
CHF 4.4221 4.5115
GBP 5.0245 5.1261

Newsletter