Prawo, polityka

Pracująca przy budowie Nord Stream 2 barka do układania rur Fortuna i jej armator, rosyjska spółka KVT-RUS, zostały we wtorek objęte amerykańskimi sankcjami - ogłosiło we wtorek ministerstwo finansów USA.

Podmioty te zostały wpisane na tzw. listę SDN (Specially Designated Nationals). Wprowadzono je na nią w ramach ustawy CAATSA ("Ustawa o Przeciwdziałaniu Przeciwnikom Ameryki poprzez Sankcje").

Amerykańskie władze - jak donosiły media - poinformowały w poniedziałek o tym zamiarze rząd Niemiec oraz swych pozostałych europejskich partnerów.

Podmioty włączone na listę SDN dotyczy zamrożenie przechowywanych w USA środków. Nie mają także możliwości prowadzenia interesów z obywatelami USA.

Według danych Refinitiv dotyczących śledzenia statków, Fortuna jest zakotwiczona na Morzu Bałtyckim w pobliżu Rostocku w północnych Niemczech.

mobr/ mal/

+2 Fairplay towage polska
Portal Morski proszę napisać coś o firmie Fairplay towage polska która już kilka razy maczała palce przy nordstream 2 i nikt nie wyciągnoł z tego żadnych konsekwencji, mało tego firma Fairplay ponownie została wybrana do obsługi gazoportu Świnoujście. Takie rzeczy tylko u nas dlatego nie oceniajmy innych, patrzmy na siebie.
20 styczeń 2021 : 13:29 Jacek b Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Sowiecka komuna wiecznie żywa w Polsce
czego nie rozumiesz?
20 styczeń 2021 : 15:45 Kiła Lenina Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter