Prawo, polityka

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas expose w Sejmie, że powołany zostanie pełnomocnik ds. energii odnawialnej. Dodał, że transformacja energetyczna musi być bezpieczna i korzystna dla Polski.

"Tradycyjna energetyka jeszcze długo będzie ważna w naszym systemie elektroenergetycznym, ale realia się zmieniają. Kiedyś nie było nas stać na rozwijanie źródeł odnawialnych, a teraz nie stać nas na to, żeby ich nie rozwijać, także dlatego, że może to dać potężny impuls rozwojowy dla polskiego przemysłu" – powiedział premier.

"Energetyka prosumencka, fotowolatika, program budowy farm na morzu, elektromobilność, a także elektrownie jądrowe, to nie tylko program energetyczny, to także program gospodarczy. Polski przemysł stoczniowy, metalowy, hutniczy, mechaniki precyzyjnej, polskie porty morskie, one wszystkie skorzystają na takich inwestycjach" - dodał.

Premier wskazał, że transformacja energetyczna musi być korzystna dla Polski. "Uważamy za błąd, kiedy z Polski i Unii, na skutek regulacji klimatycznych, miejsca pracy uciekają do ościennych państw. Ślad węglowy, regulacje podatkowe i zapobieganie carbon leakage muszą wspierać polską energetykę i polską transformację. Nie godzimy się też na dyskryminację i nieuwzględnianie naszego punktu widzenia. Musimy mieć pewne dostawy prądu. (...) Nasza transformacja proklimatyczna musi być bezpieczna i korzystna dla Polski" - powiedział Morawiecki.

Poinformował, że rząd planuje dalej wspierać rozwój program "Czyste Powietrze". Planuje też wprowadzić kolejne ulgi dla osób, które korzystają z przyjaznych dla środowiska środków transportu.

pel/ pr/ ana/

+2 Na kłopoty pełnomocnik.
Za rządów PiS ilość ministrów i wiceministrów w Polsce największa w Europie, ale gdy nie wiesz co zrobić, to powołaj pełnomocnika. Widocznie ministrowie i wiceministrowie są zajęci dużo bardziej ważnymi sprawami.
19 listopad 2019 : 17:14 Jato | Zgłoś
-2 stołki..
Panie premierze daj pan spokój z powoływaniem kolejnych pełnomocników, wice ministrów, doradców, specjalistów, .... wszyscy oni nadają się tylko do wyciągania kasy z moich podatków- kwalifikacji wcale, umiejętności doświadczenia także za to spryt w okradaniu państwa pierwsza klasa......
20 listopad 2019 : 12:44 JanKowalski | Zgłoś
0 Enegia odnawialna.
Teraz czas na pełnenocniki.
20 listopad 2019 : 15:24 Tymoteusz S. | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9293 4.0087
EUR 4.2181 4.3033
CHF 4.3136 4.4008
GBP 4.9311 5.0307

Newsletter