Inne

W środę, 14 listopada z nieoficjalną wizytą w 3. Flotylli Okrętów przebywał Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. Celem wizyty było między innymi zapoznanie się z realizowanymi zadaniami.

Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w Porcie Wojennym Gdynia powitał dowódca 3. Flotylli Okrętów, komandor Mirosław Jurkowlaniec. Dowódca Flotylli przedstawił Premierowi strukturę, wyposażenie, dyslokację i infrastrukturę szkoleniową 3. FO oraz wybranych jednostek bezpośrednio podległych.

Przewodniczący Rady Ministrów spotkał się także z załogą okrętu szkolnego ORP Wodnik. Na jego pokładzie uczestniczył w rejsie szkoleniowym. Jednostka weszła do Punktu Bazowania Hel, gdzie Premiera Morawieckiego zapoznano z infrastrukturą portową helskiej jednostki. Podczas przejścia morzem dostojnemu gościowi towarzyszyły jednostki Morskiego Oddziału Straży Granicznej – Strażnik 1 i Patrol 1 oraz holownik H-8 z dywizjonu Okrętów Wsparcia 3. Flotylli Okrętów. 

3. Flotylla Okrętów to główny związek taktyczny Marynarki Wojennej. Jej zasadniczą siłę uderzeniową stanowią fregaty rakietowe, okręty rakietowe i korweta zwalczania okrętów podwodnych, skupione w dywizjonie Okrętów Bojowych oraz okręty podwodne, wchodzące w skład dywizjonu Okrętów Podwodnych. Jednostki 3. Flotylli Okrętów odpowiadają także za szkolenie i ratowanie życia na morzu (dywizjon Okrętów Wsparcia), obronę wybrzeża (Morska Jednostka Rakietowa, 43. batalion saperów i 9. dywizjon przeciwlotniczy) oraz zabezpieczenie logistyczne rejonu działań (Komenda Portu Wojennego Gdynia). Blisko 3 tysiące marynarzy, służących w 3. Flotylli Okrętów, stacjonuje w największej polskiej bazie morskiej w Gdyni oraz w jednostkach na Półwyspie Helskim i w Ustce i Siemirowicach.

rel (3. Flotylla Okrętów)

+2 Okazja
Może by pan Premier przypilnował MONa, aby ten szybciej nowe okręty zamawiał?
15 listopad 2018 : 10:48 JanW | Zgłoś
+1 Premier Hel
Czy premierowi obiadek smakował na Helu.
15 listopad 2018 : 14:23 Marzena | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter