Prawo, polityka

W Szczecinie jak w soczewce widać indolencję rządu PiS; Koalicja Europejska skończy z marginalizowaniem Szczecina, to jest nasza obietnica wyborcza na te i na następne wybory - oświadczył w niedzielę na konwencji KE lider PO Grzegorz Schetyna.

"Tu, w Szczecinie, jak w soczewce widać indolencję rządu PiS. Wkrótce miną dwa lata od położenia stępki pod budowę promu. Od tego czasu nie wydarzyło się tam praktycznie nic, ten kawałek blachy coraz bardziej rdzewieje. Tymczasem premier (Mateusz) Morawiecki z ministrem (MSWiA, Joachimem) Brudzińskim nie mają odwagi przyznać się do błędu i przeprosić za tę propagandę" - mówił Schetyna.

"My w tym czasie, dzięki skutecznym negocjacjom zarządu województwa na szczeblu unijnym przekazaliśmy lokalnym firmom z branży okrętowej 10 mln euro dotacji unijnych na dalsze inwestycje i rozwój; taka jest prawda" - dodał.

Jak ocenił, to pokazuje, że PiS "uprawia politykę propagandy i takiego marnego picu, a my (KE) robimy". "To jest różnica między Koalicją Europejską a PiS" - przekonywał lider PO.

Schetyna podkreślił, że Szczecin jest najbardziej oddaloną stolicą województwa od Warszawy. Mówił, że władze centralne powinny wspierać to miasto i tworzyć takie warunki, aby Szczecin był traktowany "jak metropolia a nie Dziki Zachód".

Jak mówił, podstawą, aby budować szanse na rozwój jest dobra komunikacja: drogowa, kolejowa i lotnicza. "Notable z PiS otworzą czasem jakiś fragment drogi, ale wyłącznie te które myśmy zaplanowali, na które myśmy zdobyli finansowanie z UE" - zauważył. Tymczasem - mówił lider PO - likwidowane są pociągi na linii Szczecin-Warszawa i połączenia lotnicze na tej trasie.

"Może właśnie tak rząd PiS rozumie zapowiadany przez siebie program +dostępność plus+. To raczej wykluczenie komunikacyjnej minus, taka jest prawda o ich polityce. My, Koalicja Europejska skończymy z tym marginalizowaniem Szczecina, to jest nasza obietnica wyborcza, na te i na następne wybory" - oświadczył Schetyna.

Zapowiedział też, że KE będzie dążyć do tego, aby w nowej perspektywie unijnej sfinansować "budowę zachodniego, drogowego obejścia Szczecina, drogi, której potrzebuje wasze miasto i cały region, która za czasów rządów PO-PSL została wpisana na listę dróg ekspresowych". "Rząd PiS miał cztery lata, aby zrobić w tej sprawie cokolwiek, zmarnowali ten czas, ale my będziemy ten projekt skutecznie realizować i to jest nasza obietnica wyborcza" - zadeklarował lider PO.

autorzy: Wiktoria Nicałek, Elżbieta Bielecka

Komentarze   

+14 Brawo Shrek
Schetyna przez wrodzoną skromność nie wspomniał o zasługach PO w likwidacji przemysłu stoczniowego czyli de facto zaoraniu Szczecina na polecenie niemców.
12 maj 2019 : 11:26 Marek 50+ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Partia kacapów ma słabą pamięć
jak to Donald Tusk zmarginalizował Szczecin likwidując Stocznie Szczecińską słaba pamięć za dużo wódki panie Schetyna
12 maj 2019 : 13:58 taka prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Stoczniowcy z gdyni
Tak o tym nie powiedzą mieliśmy potężny przemysł stoczniowy a teraz co budowa kadlobow dla stoczni zagranicznych tylko remontowa buduje nie duże jednostki w pełni wyposażone.
Jak można we własnym kraju dać na to zezwolenie gdzie patriotyzm PO TO ZDRAJCY
12 maj 2019 : 18:03 Dawid 92 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Komentarz
P. Schetyna nie wspomniał jak to za ich rządów Stocznia Szczecińska zarządzana była z.... Katowic, i praktycznie w tym czasie na terenach stoczni też nic się nie działo., poza tym, że tereny stoczniowe wynajęto spółce Kraftport która nic tam nie produkowała. Może było troche inaczej ale na pewno nie lepiej. Obłuda.
12 maj 2019 : 20:39 SDD Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 do komentarz
jak to,, nic się nie działo,, firma tom kupuje złom 24 godziny na dobę woziła złom z hal kadłubowych z ciętych łoży i oprzyrządowania
14 maj 2019 : 16:56 any Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Ale bzdety
Wy żeście, Panie Schetyna, już zadbali o Stocznię w Szczecinie, jak rządziliście, dlatego teraz jest tak jak jest. Cud Boski, że po waszych rządach PO-PSL, w ogóle w Szczecinie jest jakaś działalność stoczniowa, choć, niestety, wyłącznie na korzyść stoczni niemieckich, norweskich i holenderskich. I pewnie o to Wam chodziło.
13 maj 2019 : 06:32 Marecki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 szczecin
Błędem tego rządu jest megalomania. Zamiast skupić się na jednym dużym projekcie i odnieść sukces, np na uruchomieniu produkcji w stoczni , władza poszła na całość. Terminal kontenerowy w Świnoujściu, droga S3 do Świnoujścia, szlak kolejowy, użeglowienie Odry, budowa promów morskich i okrętów podwodnych, poprawa kondycji stoczni remontowych MSR Gryfia, utworzenie szkolnictwa na rzecz przemysłu okrętowego, szkolnictwo morskie -nowe programy. I co? Wielka wtopa. Tak naprawdę oprócz realizowanej od 18 lat modernizacji toru wodnego Świnoujście szczecin nie zrobiono nic!!!! Można narzekać na poprzedników, ale co z tego narzekania wynika/ NIEMOC.
13 maj 2019 : 07:50 andy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 bilans musi wyjść na 0
poprzednia i obecna władza doszła do tego samego wyniku całkowicie odmiennymi drogami..
13 maj 2019 : 09:25 Peru Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Sny o przejęciu koryta
PO nic nie zrobiła i nie zrobi dla Szczecina.
13 maj 2019 : 11:54 Jack1231 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: