Prawo, polityka

Naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie morskim stwierdzili w weekend na morzu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Nieprawidłowości ujawnili na kutrze rybackim oraz łodzi, z której uprawniano rekreacyjny połów ryb.

Grupa kontrolna z jednostki pływającej SG-216 Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej skontrolowała kuter rybacki z Darłowa. Okazało się, że pracujący na nim rybak nie posiadał ważnych świadectw STCW, czyli indywidualnych technik ratunkowych, przeciwpożarowych oraz elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej. Straż Graniczna nakazała szyprowi powrót do portu.

Funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu SG pełniący służbę na jednostce pływającej SG-112 zatrzymali do kontroli łódź, z której rekreacyjnie łowiono ryby. U dwóch członków załogi ujawnili brak dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje zawodowe.

Wobec naruszeń ustawy o bezpieczeństwie morskim komendanci dywizjonów Straży Granicznej prześlą do administracji morskiej dokumentację pokontrolną do dalszego postępowania.

rel (Morski Oddział Straży Granicznej)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9089 3.9879
EUR 4.2408 4.3264
CHF 4.3848 4.4734
GBP 5.047 5.149

Newsletter