Porty, logistyka

Dotychczas w Portowej Straży Pożarnej Florian Karol Madej pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. szkoleniowych. Nowy dyrektor zastąpił na stanowisku Zdzisława Olechnowicza, który kierował spółką od 2008 roku.

Karol Madej w straży pracuje od ponad 20 lat. Jak mówi, to był naturalny wybór. Dziadek był strażakiem w Komendzie Powiatowej w Malborku, tata całe zawodowe życie jako strażak pracował na ternie portu.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego oraz Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wykładowca i instruktor z ponad 14-letnim doświadczeniem. Posiada szereg kwalifikacji instruktorskich w tym m.in. Compartment Fire Behavior Training (CFBT).

- Praca strażaka to ogromna odpowiedzialność za siebie i ludzi, z którymi pracuję, ale również konieczność podejmowania decyzji pod presją czasu. Te umiejętności przydają się również w codziennej pracy biurowej, choć z racji wykonywanego zawodu jestem osobą bardzo aktywną i cenię sobie konkretne działanie i widoczne efekty mojej pracy - przyznaje Karol Madej, dyrektor zarządu Portowej Straży Pożarnej Florian.

Portowa Straż Pożarna to jedna z nielicznych na świecie spółek pożarniczych, która od ponad 30 lat aktywnie zajmuje się ochroną przeciwpożarową i ekologiczną Portu oraz firm i spółek portowych. Nowy dyrektor widzi największe szanse dla rozwoju spółki w szkoleniach STCW i świadczeniu usług pożarniczych na terenie portu.

- Planuję jeszcze dynamiczniej rozwijać nasz Autoryzowany Serwis Sprzętu Pożarniczego, który świadczy profesjonalne usługi serwisowe sprzętu na statkach, w spółkach portowych i wielu firmach na terenie województwa pomorskiego oraz uzyskać akredytację OPITO (Offshore Petroleum Industry Training Organization) dla Ośrodka Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego. Razem z moim zespołem jesteśmy na drodze do osiągnięcia tego celu w najbliższym czasie. Uzyskanie certyfikatu przeniesie nas w zupełnie inny wymiar świadczenia usług i tym samym zwiększy naszą konkurencyjność na arenie międzynarodowej – zapewnia Madej.

rel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8874 3.966
EUR 4.2524 4.3384
CHF 4.3964 4.4852
GBP 5.066 5.1684

Newsletter